Afrin şehidi Bucak’ta son yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında güvenlik güçlerimiz tarafından Afrin’de icra edilen arama tarama faaliyetleri sırasında, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen P. Söz. Er Muhittin Talha Çalışkan memleketi Bucak’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Askeri uçakla naaşı Antalya’ya, daha sonra da ailesiyle birlikte toprağa verileceği memleketi Bucak ilçesine getirildi. İlçede ilk olarak helallik alınmak için dedesinin evine götürülen şehidin naaşını, yüzlerce vatandaş karşıladı.

Şehidin naaşı daha sonra cenaze töreninin yapılacağı Hacı Ömer Camisi’ne getirildi. Cuma Namazını müteakiben düzenlenen törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Cenaze namazının ardından cenaze, Hacı Sarılar Mezarlığı Şehitliği’nde toprağa verildi.

Katılımın yoğun olduğu cenaze töreninde, duygu dolu anlar yaşandı.

Şehidimizi son yolculuğuna uğurladığımız cenaze törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Şerif Yılmaz, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, Milletvekili Mehmet Göker, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cum. Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, Genel Sekreter Servet Olpak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kurum müdürleri, askeri ve sivil erkan, çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.