Ağlasun’da koronavirüs şoku

Burdur’da kan tahlili negatif çıkan koronavirüs hastalığından şüpheli şahıstan sonra kamuoyu rahat bir nefes almışken bu kez bir vakla da Ağlasun’da yaşandı.

Çin’in Vuhan eyaletinde ortaya çıkan, ardından hemen hemen tüm ülkelere yayılan, bazı çevrelerce Çin ve İran’ın gen haritasını çözen ABD’nin biyolojik savaş komplosu olduğu iddia edilen koronavirüs salgını ülkemizi de kuşatma altına aldı.

İran ve İtalya’yı kasıp kavuran ve kapımıza kadar dayanan, 2019-nCoV (Kovid-19) olarak da tanımlanan, öksürük, nezle, halsizlik, yüksek ateş, baş ve boğaz ağrısı, iştahsızlık, bulantı, kusma, ishal ve karın ağrısı gibi şikâyetlerle kendini ortaya koyan koronavirüs korkusu halkı sarmış durumda.

NNC Medya internet gazetesinin haberine göre, bugün Ağlasun’da bir kişi Koronavirüs hastalığı şüphesiyle Burdur Devlet Hastanesi’ne sevkedildi.

Burdur/ Ağlasun ilçesinde OK (56) adlı şahıs, karın ağrısı ve yüksek ateş şikâyetiyle Ağlasun İlçe Entegre Hastanesi’ne başvurdu. Muayenesi esnasında hastalığı artan şahıs, acilen ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne sevkedildi.

Burdur Devlet Hastanesi’nde karantinaya alınan şahsın kan tahlillerinin Ankara’ya gönderildiği öğrenildi.

Olaydan sonra halkta maske talebini arttığı belirtiliyor.

Hastane görevlilerinin de maske taktığı iddia edildi.

OK’nin Kuzey Irak-İran sınırında 10 gün kaldığı ve geçen hafta Ağlasun’a geldiği, 2 gündür rahatsız olduğu, bugün rahatsızlığının artması üzerine hastaneye gittiği öğrenildi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir