Ahmet Hakan’a saldırı

Ahmet Hakan, dün gece CNN Türk’teki ‘Tarafsız Bölge’ programından sonra evinin önünde saldırıya uğradı. Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a saldırıda bulunan 4 şüphelinin kimlikleri belirlendi.

Dün gece CNN Türk’teki ‘Tarafsız Bölge’ programından sonra şoförünün kullandığı ve korumasının da bulunduğu otomobiliyle evine gitmek üzere ayrıldığını belirten Aydınlık gazetesi haberine göre, Ahmet Hakan, Nişantaşı’ndaki evinin önüne geldiğinde saldırıya uğradı. Saat 00.35’te 34 VY 7765 plakalı siyah Honda marka otomobille gelen 4 kişiden biri korumasına yönelirken, diğer üçü Ahmet Hakan’a saldırdı. Hakan’ı darp eden saldırganlar otomobilleriyle kaçtı.

Saldırıyla ilgili olarak 4 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin kimlikleri Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman olarak açıklandı. Şüphelilerden Uğur Adıyaman’ın saldırıda kullandıkları aracı kiraladıkları şirketin sahibinin kardeşi olduğu belirlendi. Şüphelilerden 2’sinin daha önceden tehdit, yaralama ve narkotik madde kullanmak suçlarından poliste kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Şüphelilerin ilk sorgularında trafik nedeniyle tartıştıklarını, aralarında itiş kakış yaşandığını söyledikleri öğrenildi. Polis, olayda bir azmettirici olma ihtimaline karşı şüphelilerin bilgisayar, telefon gibi özel cihazlarını incelemeye aldı.

Polis yetkilileri, Ahmet Hakan’ın Cem Uzan’la twitter’deki bir tartışması olduğu bilgilerinin de yer aldığını, bunun da incelendiğini söylediler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir