AK Parti kongre süreci bütün sıcaklığı ile sürüyor

AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” yorumu sonucu il ve ilçe yönetimlerinde radikal değişikliklere gidilecek olması sebebiyle tartışmalı ve sıcak geçeceği belirtilen 6’ncı olağan kongre sürecinde Burdur’da ilçelerdeki delege seçimlerinin tamamlandığını belirtti. Başkan Faki, Eylül ayı içinde ilçe kongreleri takviminin de başladığını ifade etti.

Basın yayın organlarında, “AKP kongreleri başladı. Ortalık toz duman. Gerilim yüksek. Bakanlar bile zor durumda kalıyor. Korumaları sayesinde salondan çıkabiliyorlar. Muğla-Dalaman, Ankara-Haymana, Samsun-Tire, (…) kongrelerinde yaşanan kavga buzdağının çok küçük bir bölümü. Görünmeyen bölüm tahminlerden çok büyük. Kavga çıkmayan kongrelerde de durum aynı. Örgütler bölünmüş durumda. Örgütlerde yaşanan gerilim milletvekillerini de birbirine düşürmüş bulunuyor. Reis’ten korktukları için ortalıkta konuşmayan milletvekillerinin, kapalı alanlarda ve telefonlarda söyledikleri yenilir yutulur değil. Milletvekillerinin durumunu en iyi sekreterleri ve danışmanları biliyor. AKP’de iç kavga büyüyor” (İsmet Özçelik) şeklinde haber ve yorumlar yapılan “metal yorgunluğu” içinde olan ve il-ilçe yönetimlerinde kökten değişikliklere gidileceği belirtilen AK Parti’de kongre süreci başladı.

AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Başkan Faki, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” yorumu sonucu il ve ilçe yönetimlerinde radikal değişikliklere gidilecek olması sebebiyle tartışmalı ve sıcak geçeceği belirtilen 6’ncı olağan kongre sürecinde Burdur’da ilçelerdeki delege seçimlerinin tamamlandığını belirtti. Başkan Faki, Eylül ayı içinde ilçe kongreleri takviminin de başladığını ifade etti.

Dr. Faki, Ağlasun ve Kemer İlçe Başkanlıklarının 6’ncı Kongrelerinin 16 Eylül 2017 olarak belirlendiğini ifade etti.

Altınyayla ve Gölhisar İlçe Başkanlıklarının 6’ncı Kongreleri ise 17 Eylül 2017 tarihinde yapılacağını duyurdu.

Başkan Faki sözlerine, AK Parti örgütlerinde şimdiye kadar fedakârca çalışan “yol arkadaşlarına, şimdiye kadar gösterdikleri gayretli çalışmalar”dan dolayı teşekkür ettiğini, “yeni görev alacak arkadaşları”na da başarılar dilediğini belirterek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir