Saatler geri alınacak mı? İlk işaret MEB’dan geldi

Yeni eğitim-öğretim yılında, öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmasının engellenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, 81 ile gönderdiği genelge ile “öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi”ni istedi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmasının engellenmesi için yeni bir adım attı. 81 ile genelge gönderen bakanlık, “2017/ 2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması”nı istedi.

Kış saati uygulamasının kaldırılması sebebiyle özellikle kış aylarında sabah erken saatlerde gün ağarmadan karanlıkta yola çıkan öğrenciler sorun oluyor.

ÖĞRENCİLER GÜN AYDINLANMADAN YOLA ÇIKMALARINA İZİN VERİLMEYECEK

Genelgede, “taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi” talimatı verildi.

Okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı.

BURDUR’DA SABAH DERS ZİLİ SAATİNİ HER OKUL KENDİSİ BELİLEYECEK

Buna göre, örneğin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ikili eğitim yapan okullarda ders zili 08.00’den önce çalmayacağı yönünde alınan kararın, ilimizde okulların kendi özeline bırakıldığı öğrenildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir