AK Parti, Yeşilova’da bölünerek darmaduman oldu

Yeşilova halkı, seçimin arifesinden bu yana Salda Gölü’nün hızla fırlayan büyük rantına göz diken ve bunu Millet bahçesi gibi güzel ve kulağa hoş gelen söylemlerin arkasına gizleyen iktidar sahiplerinin foyasını ortaya çıkardı. “AKP, Yeşilova’da sınıfta kaldı” başlığı ile sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP Yeşilova İlçe Başkanı Ferdi Ay’ın iddia ettiği gibi, AK Parti Yeşilova’da “Kayadibi mahalle kalsıncı”larla “köy olsuncu”lar karpuz gibi ikiye parçalandı. Meclis üyeleri “mahalle kalsın” diyor; İl Genel Meclisi üyesi ise “köy olsun” diyor.

Baskı ve ısrarın aşırısı direniş doğurur denilmiştir.

Bir durum aşırı uçta tersine döner de denilmiştir.

Bunlar hayatın tunç kanunlarıdır.

Seçimin arifesinden beri Salda Gölü’nün rantına göz diken iktidar sahipleri, 2 iki yıldır Salda Gölü’ne, Yeşilova halkına ve Belediyesi’ne ellerinden gelen baskı, tehdit ve diğer iktidar imkânlarını kullanarak olmadık eziyetler yapıldı.

Salda Gölü’nü Millet Bahçesi yapmaya en sıkı direnecek ve engel olacak Belediye’yi dize getirmeye çalışıldı.

Onun Salda Gölü’ndeki en büyük ve en önemli gelir kaynakları kurutuldu.

Olmadı; ilçenin belediye statüsünün düşürülmesi yoluna gidildi.

Yeşilova Kaymakamlığı’na, Kayadibi Mahallesi’nde Nasreddin Hoca’vari bindiği dalı kesercesine köy statüsüne geçme talebi yarattırılarak halkoylaması tezgâhlandı.

Gene olmadı; bu kez İl Genel Meclisi devreye sokuldu.

İl Genel Meclisi’nin 5 Şubat 2020 tarihli oturumunda, İçişleri Bakanlığı’na görüş iletmek üzere “Kayadibi köy olsun” kararı alındı.

İşte bu noktadan sonra kızılca kıyamet koptu.

“AKP’NİN YEŞİLOV A’DA YAPTIĞI MUHALEFET SINIFTA KALDI”

Bu kapsamda sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla CHP Yeşilova İlçe Başkanı Avukat Ferdi Ay, gerçeğe parmak bastı: AK Parti’nin, “Yeşilova’ da yaptığı muhalefet”in “sınıfta kaldı”ğı yorumunu yaptı.

YEŞİLOVA AK PARTİ BREMEN MIZIKACILARI

GİBİ “TÜM YÖNETİM BİRİMLERİ AYRI TELDEN ÇALIYOR”

“Tüm yönetim birimleri farklı telden çalıyor” çalıyor diyerek Yeşilova AK Parti’nin Bremen Mızıkacılarına döndüğünü belirten Başkan Ay, “Kayadibi Mahallesi’ ni Köy yaparak Yeşilova’dan ayırmak için uğraşan AKP’liler bir safta yer alırken bir grup aklıselim AKP’li de referanduma saygı duyulmasını, Kayadibi’ nin mahalle olarak kalmasını; Yeşilova’nın küçülmesini değil ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda büyümesini ve turizmden hakettiği payı almasını savunuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Ay şu görüşlerle sözlerine son verdi:

AK PARTİ’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ KAYADİBİ’Nİ

MAHALLE KALMASINI, İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ KÖY OLMASINI SAVUNUYOR

“AKP Yeşilova Belediye Meclis Üyeleri halkın yanında tavır alırken; AKP Yeşilova İl Genel Meclis Üyesi ise İl Özel İdaresi Meclis toplantısında “Kayadibi Köy olsun” oylamasında ilk parmağını kaldıran isim. Halkın iradesine yapılacak darbe döner dolaşır ayağınıza dolaşır.

“Bu siyaset ve hukuk katli süreci pek yakında son bulacaktır.”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir