AK Parti’den dünkü İYİ Parti’deki HDP ayarına tepki

“İyi Parti, HDP ne derse onu yapıyor”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İyi Parti’nin A Takımı değişikliğine HDP eleştirisi yöneltti. İyi Parti’nin HDP ne derse onu yaptığını ifade eden Aydemir, “Selahattin Demirtaş, yakın zamanda İYİ Partili bir isimle ilgili serzenişte bulunmuş, faşist olmakla suçlamıştı. Dün, o İyi Partili isim görevinden alındı. Bu ne demek? HDP size ayar veriyor, sizi yönlendiriyor demek. Bunları milletimiz görüyor” dedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

İbrahim Aydemir, Millet İttifakı’nın 6’lı toplantıları hakkında konuştu. Aydemir, “Bir masa etrafında toplanıyorlar ama orada da samimiyet yok” ifadesini kullandı.

DEMİRTAŞ’IN FAŞİST DEDİĞİ AĞIRALİOĞLU’NA GÖREV BİLE VERİLMEMİŞTİ

İyi Parti’ye HDP ile işbirliğinden dolayı eleştirilerde bulunan ve İyi Parti’nin HDP ne derse onu yaptığını belirten İbrahim Aydemir, sözcülükten uzaklaştırılarak görev bile verilmeyen Erzurum Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nu kastederek, “Selahattin Demirtaş, yakın zamanda İyi Partili bir isimle ilgili serzenişte bulunmuş, faşist olmakla suçlamıştı. Dün, o İyi Partili isim görevinden alındı. Bu ne demek? HDP size ayar veriyor, sizi yönlendiriyor demek. Bunları milletimiz görüyor” ifadelerine yer verdi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.