AK Parti’nin yetim hakkı anlayışı

Bankamatik Memurun pişkinliği pes dedirtti!

Demre’de Belediye’ye gitmeden maaş alan çok sayıda kişinin tespit edildiği ve bazılarının işine son verildiği belirtildi. Antalya’nın Demre ilçesinde Belediye Başkanı İYİ Partili Okan Kocakaya, 100 bankamatik memuru saptadı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından koltuklarına oturan yeni başkanlar belediye idaresine nüfuz ettikçe eski başkanların foyaları da ortaya çıkmaya başladı.

Bu konuda kamuoyunu iyice meşgul eden ve vicdanları kanatan tartışma konularından biri de “bankamatik memur” diye trajikomik bir isim konan işe gitmeden maaş alan AKP partizanları oldu.

Yeniçağ gazetesinin Sözcü’ye dayandırdığı haberine göre, Antalya’nın Demre ilçesinde, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İYİ Partili Okan Kocakaya yüzde 54 oy aldı; AK Partili eski başkan Süleyman Topcu’yu geçti. Koltuğuna oturur oturmaz çalışmalara başlayan Kocakaya, birçok kişinin belediyeye uğramadan maaş aldığını saptadı.

İYİ Parti Demre İlçe Başkanı Hüseyin Şahin ‘bankamatik memur’larıyla ilgili olarak , “Belediye’de çalışıyor görünüp fakat işe hiç gitmeden maaş alanların olduğunu tespit ettik. Bu kişiler, AKP’nin seçim kampanyalarında çalışmış kişiler. Bunların bir kısmı, broşür dağıtmış, bir kısmı seçim bürosunda görevlendirilmiş partililer. Hatta ortalıkta görünüp kalabalık yap denilen kişiler de var. Bunların hepsiyle bire bir konuşuldu. Onların beyanları bu yönde” dedi.

BU KİŞİLERİN İSİM VE SAYILARI PAYLAŞILMAYACAK

Yaptıkları incelemeler sonucunda belirledikleri işe gelmeden maaş alan kişilerin bazılarının işlerine son verildiğini söyleyen Başkan Şahin, “kimler” ve “kaç kişi” sorularını, bu konuda açıklama yapmayacakları yönünde cevapladı.

Şahin şunları söyledi:

“Encümen arkadaşların aracılığı ile kişilerin işe gelmeden maaş alanlar olduğu tespit edildi. İç açıcı olmayan durumlarla karşılaştık. Birçok kişinin işe gelmeden maaş aldıklarını gördük. Sonuçta bu milletin parası. Milletin orada hakkı hukuku var. Biz bunları tespit edebildiğimizi ettik. Şu anda etraflıca, derinlemesine araştırıyoruz. Nerede çalıştığını, ne iş yaptığını bilmeyenler var.”

Belediyeye uğramadan maaş alan kişilerin bir kısmının seçimin hemen öncesinde alınanlar olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Başkanı Şahin, “daha öncesinde gelmeyip maaş alan kişiler de var. Kendilerine soruyoruz neden gelmedin? Diye, ‘Beni çağırmadılar’ diyorlar. Ama maaş alıyorsun dediğimizde ise; ‘Bana ne iş yapacağım söylenmedi, ne iş yapacağımı ben de bilmiyorum’ cevabı veriyorlar. Buna benzer şaka gibi şeylerle karşılaştık. Bazılarının hiç ihtiyacı olmadığı halde ne koparırsak kar anlayışıyla maaş aldıklarını gördük” şeklinde konuştu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.