Akar’dan ABD’ye: “Bataklığa saplandılar”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sabah yazarı Melih Altınok’a verdiği röportajda sığınmacılar, sınır güvenliği ve ABD’nin Suriye’deki durumuyla ilgili gündeme ilişkin önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, “sınırlar kevgire döndü” şeklinde dezenformasyon yapıldığını belirtti. ABD için Suriye’de “batağa saplandılar” yorumu yaptı.

Son birkaç yıldır muhalefet, Atlantik merkezlerinden gelen rüzgârlarla yelkenlerini şişirerek kuyruklu yalanlarla algı operasyonlarına başvuruyor, özellikle sınır güvenliği alanında gerçeğe aykırı olarak bir yandan sınırda güvenliği sağlayan Mehmetçiğin ve diğer devlet görevlilerinin moralini bozan bir yandan da halkta devlete olan güveni sarsacak şeklide “sınırlar kevgire döndü” propagandası yapıyor.

“Sınırlar kevgire döndü!”

‘Doğu Sınırları Kevgire Döndü’

https://www.gazetepusula.net/2022/04/25/dogu-sinirlari-kevgire-dondu/

“Kılıçdaroğlu: Sınırlar yolgeçen hanı oldu”

“Yolgeçen hanı” mı Türkiye Erdoğan?

“DEZENFORMASYON YAPILIYOR”

Hakikati güney sınırlarına basın ordusuyla çıkartma yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yerinde açıklamalarla ortaya koydu. Bakan Akar, “dezenformasyon yapılıyor” dedi.

“Burada ciddi bir operasyon, emek ve çalışma söz konusu olduğu”nun altını çizen Bakan Akar, “Yalan haberler, sahte videolarla dezenformasyon yapılıyor, farklı algılar oluşturulmak isteniyor. Bunlar belli zamanlarda periyodik olarak yapılıyor. Bunların kaynağı içeriden ve dışarıdan, karışık. Amaçları Türkiye’nin dengesini, Silahlı Kuvvetler’in insicamını bozmak, terörle mücadeleyi akamete uğratmak.” Dedi.

“SINIRLAR KEVGİRE DÖNDÜ!” DİYORLAR

Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı:

“Bu yapılan dezenformasyonla Türkiye’de dolaşan tüm yabancıların kaçak olduğu, sınırlarda bir engelleme olmadığı algısını yaymak istiyorlar. “Sınırlar kevgire döndü!” diyorlar…”

TERÖR KORİDORUNU PARÇALADIK

“Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru parçalandı” diyen Bakan Akar, “Biz oraya müdahale etmeseydik, terör oluşumlarını es geçseydik şu anda çok ama çok farklı problemlerle uğraşıyor olacaktık. Bunun kıymetinin, öneminin bilinmesi lazım. PKK eşittir YPG. Bunu herkese söylüyoruz. “PKK ile YPG ayrıdır” demek bizim aklımıza hakarettir.” Şeklinde konuştu.

Bakan Akar, ABD’nin PKK/ YPG’yi silahlandırmasını kastederek “TIR’larla, uçaklarla tonlarca yardım gönderiyorsunuz ve bunları yaptıktan sonra ‘müttefiklik’ diyorsunuz. Kendinizi kandırıyorsunuz” dedi.

“BATAKLIĞA SAPLANDILAR”

Bakan Akar açıklamalarına şöyle devam etti:

“10 sene oldu oradaki bataklığa saplandılar. Büyük dağın büyük kışı olur, büyük yanlış yapıyorlar. Suriye’nin kuzeyinde normalleşmeye yönelik ilgili bakanlıklarımız çalışmalarını sürdürüyor. Asla geri adım atmak yok. En ufak tacize misliyle mukabelede bulunuyoruz. Önceden belirlenen hedefleri ateş altına alarak gerekeni yapıyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.