Akbaş polis, hayatını kaybetti

Burdur’da kimlik sormak istediği sırada kaçan şüphelinin attığı tekmeden kurtulmak isterken düşüp başından yaralanan Yunus polisi Selcan Akbaş (27)  hayatını kaybetti.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus ekibi Cumhuriyet Park’ında 2 şüpheliye kimlik sormak istedi. Şüphelilerden biri kaçmaya başladı. Yunus Polisi Akbaş, kovalama sırasında AU adlı kaçan şüphelinin attığı tekmeden kurtulmak isterken dengesini kaybederek düşüp başını duvara çarparak yaralandı. Ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Akbaş’ın beyin kanaması geçirdiği saptandı. Yoğun bakımda tedaviye alınan Akbaş, daha sonra 23 Haziran 2020 tarihinde ambulansla Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi(GATA’ya) sevkedildi.

Yunus plisi Akbaş’ın bugün öğle saatlerinde beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Öte yandan kaçan firariler AU (16) ve MY (15), aynı gün düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerden AY, sorgusunun ardından ailesine teslim edildi.

AU ise Çocuk Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinden sonra çıkarıldığı mahkemece, ‘görevli memura görevini yaptırmamak için direnme’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından tutuklanarak hapishaneye kondu.

AU polisteki ifadesinde arkadaşıyla parkta otururken polisin geldiğini gördüklerini, maske takmadıkları için ceza yazılacağı korkusuyla kaçtıklarını söylediği ifade edildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir