Akif, mezarı başında anıldı

Birinci Meclis’te Burdur Milletvekili olarak ilimizi temsil etmiş olan İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy ölümünün 85’inci yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

İstanbul Edirnekapı Mezarlığında düzenlenen anma törenine Burdur Valisi Ali Arslantaş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden hocalar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Akif için dualar edildi.

Program, Vali Arslantaş,  Vali Yerlikaya ve beraberlerinde yer alan protokol tarafından Merhum Mehmet Akif Ersoy’un kabrine karanfil bırakmaları ile sona erdi.

Yaşadığı döneme damga vuran İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Burdur için yerinin her zaman ayrı olduğunu ifade eden Vali Arslantaş,  Merhum Akif’i saygı ve rahmetle andıklarını ifade etti.

Akif’in Aziz milletimizin vatan tutkusunu, bağımsız yaşama kararlılığını ve kutsal değerlerine verdiği önemi abideleştiren İstiklal Marşı ile Milletimizin gönlünde ilelebet yaşamaya devam edeceğini vurgulayan Vali Arslantaş, anma programın düzenlenmesinde emeği geçen İstanbul Valiliğimize ve her yıl İstanbul’da gerçekleşen anma programına katılarak adını taşıdığı merhuma olan sevgi ve saygısını en üst seviyede gösteren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.