Akıllara “imamla cemaat”i getiren polemik

“46 Özgür”, “Çarkçı Süleyman” gibi hakaretamiz ifadeler akıllara “imamla cemaat” tekerlemesini getirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grup Başkanvekili Özgür Özel arasında, sosyal medya hesabı üzerinden patlak veren polemik, gündeme oturdu. Bakan Soylu ile Milletvekili Özel arasında hakaretamiz tartışma giderek dozunu artırdı; “çarkçı”, “nefret suçu faili”, “cezai ehliyeti yok, 46” seviyesine ulaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP’den istifa eden 3 milletvekili için “saray operasyonu” açıklaması yapan Özgür Özel’in videosunu paylaşan gazeteci Nedim Şener’in paylaşımı üzerinden Twitter atarak, “Nedim Şener çok güzel yakalamışsın, Ancak Özgür Özel’in cezai ehliyeti yoktur, Yani 46’dır” paylaşımı üzerine başlayan sert tartışma sosyal medyada gündem oldu. Taraflar birbirlerine hakaretamiz sıfatlarla saldırdı.

Soylu, Özel için, “Cezai ehliyeti yoktur, 46 Özgür” ifadesini kullandı.

Özel’den ise, “Hodri meydan birlikte psikiyatri muayenesine gidelim. Sonucu kamuoyuna açıklayalım” cevabı geldi.

“Sen FETÖ’nün kumpas operasyonlarına alkış tutmuş, FETÖ’nün kanallarında şimdi kolkola olduklarını yerden yere vurmuş bir zavallısın!” diyen Özel, “Azılı bir nefret suçu failisin, hacir altına alınman gerekir!” ifadeleriyle cevap verdi.

#ÇarkçıSüleyman Hashtag’i atan Özgür Özel paylaşımını, “Aman aman hadsiz Süleyman! Sakın bize bir daha hakaret etme sonra hakaret ettiklerinin yanında bitiyorsun el etek öpüyorsun! Allah göstermesin” şeklinde devam ettirdi.

Bakan Soylu ise cevap Twitter’inde, “46 Özgür. Yine yakalandın, ÇARKÇI derken Ayıp ettin, ‘Çarkçı Kemal’i herkes biliyor… Kemal Kılıçdaroğlu’na nefretini benim üzerimden niye kusuyorsun. Ayıp ayıp…” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir