Türkiye’yi yalnızlaştırma politikası

TV100 televizyonunda Hande Aydemir’in yönettiği “Şimdi Konuşalım” programına katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, İsrail’le birlikte Amerikan emperyalizminin namlularını Türkiye’ye çevrilmiş açık tehdidiyle ilgili açıklamaları gündeme damga vurdu. ABD’nin, Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de, Suriye ve Irak’ın doğusunda yalnızlaştırarak tepesine bineceğini vurgulayan Perinçek, bunun, ABD’nin temel politikası olduğunun altını çizdi.

ABD, “TÜRKİYE SÖZDE MÜTTEFİK” DİYOR

Öncelikle bugün ülkemizin yeni Amerikan Başkanı Joe Baydın’ın planlarıyla karşı karşıya olduğunu belirten Perinçek, bu gelişmenin “çok önemli” olduğunu, bu planların herhangi bir stratejik kuruluşun değil, Rand Corporation raporu olduğunu, Amerikan devletinin raporu olduğunu vurguladı. Amerikan Dışişleri Bakanlığına getirileceği kesin olan şahsın da, Türkiye’nin “sözde müttefik” olduğunu, yani “Türkiye müttefik değil” dediğine işaret etti.

ABD, TÜRKİYE’Yİ DÜŞMAN İLAN ETTİ

İkinci olarak Türkiye’nin “yaptırım hedefi” olduğunu ifade etti. “Böylece Türkiye ABD tarafından hasım yani düşman ilan edildi” diyen Perinçek, “bunlar gazete köşelerinde ilan edilmeler değil. Doğrudan doğruya ABD kurumları Türkiye’yi hasım, düşman ilan ediyor. Baydın raporu da ‘Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz’ diyor. Ama bunun ötesinde ABD, İsrail’le birlikte Doğu Akdeniz’de Nemesis, Noble Dina gibi intikam tatbikatları yürütülüyor, namlular Türkiye’ye dönük” uyarılarında bulundu.

ABD POLİTKASININ MERKEZİNDE TÜRKİYE’Yİ YALNIZLAŞTIRMAK VAR

Vatan Partisi lideri Perinçek sözlerini şöyle sürdür:

“Böyle bir ortamda Amerikan devletinin politikasının merkezinde ne var?

“ABD politikasının merkezinde Türkiye’yi yalnızlaştırmak var. Çünkü Doğu Akdeniz’de ve Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde Türkiye İsrail tehditlerine, Amerikan tehditlerine direnebilir? Rusya’ya beraber, İran’la beraber, Irak’la beraber, Suriye ile beraber, Çin’le beraber. O zaman Amerikan politikası şudur: Türkiye ile Rusya arasına fitne sokmak, Türkiye ile Çin arasına fitne sokmak, Türkiye ile İran arasına fitne sokmak, Türkiye’yi yalnızlaştırmak… Türkiye’yi yalnızlaştırdıktan sonra da tepesine binmek… Türkiye bugün Biden’in planlarıyla karşı karşıya.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir