AKP İl Örgütünden BİGAD ve KıvılcımHaber Ziyareti

Bugün Burdur AKP İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, beraberindeki heyetle Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD’a) ve Kıvılcımhaber’e iade-i ziyarette bulundu.

Bugün (21 Haziran 2016 günü) öğle saatlerinde Burdur Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, beraberindeki il yönetiminden oluşan heyetle Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD’a) ve Kıvılcımhaber’e iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaret BİGAD, KıvılcımHaber ve BUREMDER merkezi olan Oğuzhan Çay Ocağı’nda gerçekleştir.

Ziyarete, AKP İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, İl Sekreteri Volkan Mengi ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Ziyarette, karşılıklı hal hatır sorduktan sonra, internet medyası üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Kimliği gizli internet kullanıcılarıyla site sahiplerinden yakınılması, bu konudaki düşünceleri ve dernek olarak herhangi bir tedbir alıp alamayacakları sorulunca BİGAD Başkanı fatih Özcan, İnternet Gazetecileri Statü Yasası’nın bulunmayışının yarattığı boşluktan bu tür kötü niyetli bozguncuların yararlandığını, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yaptıkları BİGAD Gülçin İlci Gazetecilik Yarışması Ödül Töreninde yaptığı konuşmada da vurguladığı gibi, acilen bir internet medyanın statü yasasının ihdas edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Derneğin üyeleri üzerinde ve onların yayın çizgileri konusunda herhangi bir müeyyide uygulama diye bir anlayışlarının olmadığını belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir