AKP zihniyeti, sadece elmaları değil ülkeyi de çürütüyor

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı’dan Isparta elmaları üzerinden AK Parti’ye veryansın

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı yaptığı yazılı açıklamayla AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’e sert çıktı. Başkan halıcı, “sizin zihniyetiniz sadece elmaları değil, memleketi de çürütüyor” dedi.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Isparta ziyaretleri sırasında saptadığı sorunları TBMM kürsüsünde dile getirmesine tepki göstererek “Çürüyen Isparta Elması değil. Çürüyen CHP zihniyetidir” diyen AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’e sert tepki CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı’dan geldi.

SİZİN ZİHNİYETİNİZ SADECE ELMALRI DEĞİL ÜLKEYİ DE ÇÜRÜTÜYOR

Yazılı açıklama yapan Başkan Halıcı, sözlerini “büyük bir esefle kınadığı”nı söylediği AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’e, “sizin zihniyetiniz sadece elmaları değil, memleketi de çürütüyor” diye ateş püskürdü.

Ülkenin “kurucu partisi” olan CHP’nin “dimdik ayakta olduğu”nu vurgulayan Başkan Halıcı Milletvekili Özel’i, “21 Milletvekilimizle birlikte Isparta’yı karış karış gezdik. Sorunları tespit ettik. Ama siz oturduğunuz yerden baktığınız için ne depolarda çürümeyi bekleyen elmaları, ne ikinci el ayakkabı arayan vatandaşı, ne siftah yapamadan kapatan esnafı, ne de sizin bir türlü anlamak istemediğiniz teşvik planlamaları yüzünden bu şehre yatırım yapamayan sanayiciyi göremiyorsunuz. Belki de görüyorsunuz ama işinize gelmiyor” şeklinde can evinden vurdu.

Başkan Halıcı şu görüşleri savundu:

ELMAYI TMO’YA SATIVERİN!

“Biz yine de size yapıcı bir öneri sunalım Sayın Milletvekili. Size göre her ne kadar elmalar depoda çürümüyorsa da üretici perişan durumda. Belki haberiniz yoktur; üreticinin elinde kalan ve depolarda bekleyen binlerce ton Patates ve Soğan TMO tarafından satın alınarak Ramazan öncesi Valilikler aracılığı ile vatandaşlara dağıtılacak. Eğer, Isparta’nın elma üreticisi dertleriniz arasında yer alıyorsa, size zahmet patates ve soğanda olduğu gibi elmayı da TMO’ya satıverin.”

“Biz de bir taraftan Büyükşehir Belediyelerimize elma satabilmek için görüşmeler yapıyoruz” diyen halıcı sözlerine, “Bunu da ek bir bilgi olarak size sunmuş olalım” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir