Veteriner Hekim Adayları Sahada

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi akademisyen ve öğrencileri köy köy dolaşarak üreticinin sıkıntılarını gidermeye devam ediyorlar. Bu arada öğrenciler pratik içinde eğitiliyorlar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınının yerelde normalleşme sürecinde MAKÜ’de de uygulamalı bölümlerde yüz yüze eğitimler başladı. Bu çerçevede uygulamaları derslerini sahada yapan öğrenciler hastalıklı hayvanların tedavisine bizzat giderek yerinde uygulamalı olarak eğitim alıyorlar.

MAKÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kenan Sezer ve öğrencileri Burdur Merkeze bağlı Aziziye köyünde bulunan bir işletmedeki hayvanların tedavisi için Aziziye köyüne gittiler. Çiftlikte bulunan hayvanları muayene eden Prof. Dr. Kenan Sezer ve öğrencileri hasta hayvanlara tedavilerini uyguladılar. Prof. Dr. Kenan Sezer “Küresel salgın şartlarında öğrencilerimize uygulamalı eğitimleri sahada vermeye özen gösteriyoruz. Öğrencilerimiz sahada öğrendikleri bilgiler ve fakültede aldıkları teorik eğitimlerle birlikte mezun olduklarında iyi bir veteriner hekim olacaklar” ifadesini kullandı.

MAKÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri de zorlu küresel salgın şartlarında uygulamalı derslerinde civar köylere gidip geldiklerini, hasta hayvanların tedavilerini uygulamalı olarak gördüklerini ifade ettiler. Veteriner Hekimlik mesleğinin sadece teoride öğrenilebilecek bir meslek olmadığını, uygulamanın da gerekli olduğunun altını çizen öğrenciler, böyle imkânlarla pratik kazandıklarını söyleyerek, bu imkânı sağladıkları için fakülte ve üniversite yönetimine teşekkür ettiler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir