AKP’de sular durulmuyor; istifa depremi

AKP Gölhisar İlçe Yönetiminde Toplu İstifa

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Burdur teşkilatlarında suların hala durulmadığı, son dönemde oluşan ve İl Başkanı Ömer Bütüner’in başını yiyen, daha sonra aynı fay hattının İl Genel Meclisi Başkanının seçiminde kazan kaldırarak il başkanının ilke kararını dinlemeyen çatlakların enerji toplayarak varlığını sürdüğü ortaya çıktı. Gölhisar ilçe örgütü yönetim kurulunun büyük çoğunluğunun İlçe Başkanı Abdullah Aksoy’un yönetim anlayışına bir tepki olarak istifa ettiği iddia edildi.

Burdur Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP’de) huzursuzluk yaratan ve milletvekilleri arasındaki siyasi nüfuz mücadelesi ve rekabetinden kaynaklandığı belirtilen sarsıntını bir süredir küllenmesine rağmen tamamen ortadan kalkmadığı ortaya çıktı. Huzursuzluk önce İl Başkanı Ömer Bütüner’in başını yemişti. Ardından herkesle barışık, herkesin sevgilisi çiçeği burnunda yeni İl Başkanı Dr. Süleyman Faki’nin ilke kararına rağmen İl Genel Meclisi Başkanı seçiminde üyelerin kazan kaldırmasıyla ortaya çıkmıştı. Son olarak Gölhisar İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin çoğunluğunun istifa ettikleri belirtiliyor.

İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Abdullah Aksoy’un başkanlığına tepki gösterdiklerini, istifa dilekçelerini İl Başkanlığı aracılığı ile Ankara Genel merkeze ulaştırdıkları bildirildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir