AKP’de yeni idare önümüzde hafta hazır olacak

Yeni atanan AKP Burdur İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Koordinatör milletvekiliyle birlikte yapılacak mülakat ve görüşmeler sonucu belirlenecek olan AKP Burdur İl Yönetim Kurulu önümüzdeki hafta hazır olacağını ifade etti.

Muhalefetin baskılarına dayanamayan Av. Bütüner’in istifasını müteakiben yeni atanan AKP Burdur İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Koordinatör milletvekiliyle birlikte yapılacak mülakat ve görüşmeler sonucu belirlenecek olan AKP Burdur İl Yönetim Kurulu önümüzdeki hafta hazır olacağını ifade etti. Dr. Faki, 11 Şubat 2016 tarihi itibariyle AKP bayrağının Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nca şahsına “tevdi edildi”ğini belirtti.

Birlik ve beraberliğin önemine değinen, Burdur’a yapılacak tüm hizmetlerde AKP Burdur kadrosuyla hep birlikte çalışılacağı vurgusu yapan Başkan Dr. Faki, “AK Parti’nin kucaklayan, birleştiren, sevdiren, ötelemeyen, ötekileştirmeyen çatısı altında yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu kutlu, mesuliyetli görevi AK Parti’nin misyonu, vizyonu ve ilkeleri doğrultusunda yerine getirmek üzere,  halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu inancıyla çalışmalara başladım.  Bugüne kadar, bu davaya hizmet edenlere şükranlarımı sunuyor, Allah razı olsun diyorum. Yaşadığımız, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz bu şehre, bundan sonra hep birlikte hizmet edeceğiz. Sevdalısı olduğumuz Burdur’umuzun her alanda gelişmesi ve marka şehir olması için var gücümüzle; teşkilatımız, milletvekillerimiz, yerel yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla ve tüm Burdurlu hemşerilerimizle birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

Görevin kendisine verilmesini müteakiben il yönetimini oluşturmak üzere görüşmelere başladığını belirten Dr. Faki, “önümüzdeki günlerde yeni yönetimde yer alacak arkadaşları belirlemek üzere koordinatör vekilimizle birlikte mülakatlar yapılarak, değerlendirme ve istişareler sonunda oluşturulan yeni yönetim kurulu önümüzdeki hafta içinde genel merkezin onayından sonra göreve başlayacak. Bu vesileyle önceki yönetimde yer alan başta başkanımız Ömer Bütüner ve yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.   Bundan sonra da sık sık bir araya gelerek bilgilendirme ve istişare toplantılarımız devam edecek. Allah yolumuzu açık etsin, Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir