Akşener’e ‘Vatan Partisi’ dersi

Vatan Partisi Tüzüğü’nün 5. Maddesi şöyledir: “İdeolojik ve örgütsel bağımsızlık esastır. Vatan Partisi, kendi yolunu kendi çizer. Teorisini, programlarını ve siyasetlerini kendisi oluşturur.”

Başka bir ülke veya parti tarafından yönetilmeyi reddeder. Dünyanın diğer ülkelerinin siyasal partileriyle, yurtsever ve emekçi kuruluşlarıyla ilişkilerinde bağımsızlık ve ilkelerini dikkatle uygular.” Vatan Partisi 50 yıldır mücadelesini bu ilkeler ışığında yürütmektedir. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 28 Ocak 2021 tarihli Aydınlık gazetesinin manşetten verdiği konuşmasında çok önemli bir cümle vardı. “Görüyoruz ki, Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri, namı diğer ‘Kısmen İktidar’ Sayın Cinping Perinçek, ‘Müslümanım diye gezen Sayın Erdoğan’ı da, ‘Türk milliyetçisiyim diye diye gezen Sayın Bahçeli’yi de nasıl olduysa esir almış.” Bu sözler Sayın Genel Başkanımız Doğu Perinçek’e ve Vatan Partisi’ne en büyük iftira ve yalandır. Bu iftiranın iki amacı vardır:

1. Doğu Perinçek’i ve Vatan Partisi’ni ÇKP’nin Türkiye şubesi, dışa bağlı, kökü dışarıda olan gayri milli bir parti olarak göstermek. 1945 yılından itibaren on yıllar boyunca Anti-Komünizm propagandası “TKP Moskova’nın Türkiye Şubesidir, kökü dışarda bir partidir” şeklinde yürütüldü ve Türk milletinin zihni böyle zehirlendi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve kamuoyuna şöyle seslenmek gerekir: Vatan Partisi ile Çin Komünist Partisi dost ve kardeş iki partidir, aralarındaki ilişki eşitlik ve karşılıklı fikir alışverişi olarak yürütülür. Sayın Genel Başkanımız 2019 yılında Çin’de, Dünya Partiler Toplantısına gitmişti, Ak Parti adına da bir temsilci katılmıştı. Orada ÇKP’yi eleştiren sadece Doğu Perinçek oldu. ÇKP toplantılara katılan partilere bir program veya siyaset dayatmıyor, “Bu bizim düşüncemiz ama siz kendi ülkenizin gerçeklerine göre kendi teorinizi geliştirin” diyor. Doğu Perinçek’e 50 yıldır “Maocu” yaftası asmak isteyenler oldu ama tutmadı. Türk milleti bu yalanlara inanmadı onun için Vatan Partisi çığ gibi büyüyor.

2. Meral Akşener “Doğu Perinçek, Sayın Erdoğan’ı da, Sayın Devlet Bahçeli’yi de esir almış” diyor. Bu ne demek, kocaman bir yalan, hani derler ya “Fil’i yuttu bir yılan bu da mı yalan” işte öyle bir şey. Vatan Savaşında yan yana duran vatansever partilerin, “Aynı Gemide Amerikan emperyalizmine karşı vatan savaşı”na önderlik eden siyasi partilerin arasını açmak amacıyla böyle konuşuyorlar. Vatan Partisi bir muhalefet partisi olarak iktidar ortağı partileri Ak Parti ve MHP’yi gereğinde eleştiriyor ama onların Vatan Cephesinde kalmasına itina gösteriyor, yıkıcı değil yapıcı muhalefet yapıyor. Biden Tayfasının kaderi kötü yazılmıştır, yenilecekler, dağılacaklar, perişan olacaklar. 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir