Ali Orkun Ercengiz oyunu kullandı

“Yurttaşlık görevimizi yerine getirdik” diyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, oyunu Özboyacı İlkokulu’nda ailesiyle birlikte kullandı.

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçim sürecine girdi. Halk sandık başı yaptı. “Fırtınalı günlerin eşiğindeyiz. Dört bir yandan tehditler altındayız. Güneyimizdeki terör belasından tutun, Doğu Akdeniz’deki kışkırtmalara kadar tüm cephelerde hedefteyiz. İç cephede kargaşalık peşinde olanlar var, ekonomi ise en zayıf karnımız. İşte bu zorlu dönemde, Türkiye’nin ekonomik zorluklar, Doğu Akdeniz’deki kışkırtmalar, güneyimizdeki tehditler, İran’a ambargoda rol dayatmaları ve PKK’yi Meclis’e sokma çabaları gibi 5 büyük ve belirleyici sorunla boğuşacak, rotasından şaşmadan, en sert rüzgârlara direnen, dalgalara göğüs geren ve bu büyük vatanı sağ salim limana yanaştıracak olan lideri arıyoruz.”

Bir yanda ülke çapında seçime müdahale girişimleri haberleriyle sarsılıyoruz. Ağrı’da 3 Fransız, Şırnak’ta 3 Alman, Batman’da bir ve Diyarbakır’da 3 İtalyan olmak üzere 10 yabancı uyruklu kişi hakkında kendilerine AGİT görevlisi süsü vererek seçimlere müdahale girişiminde bulundukları gerekçesiyle yasal işlem başlatıldı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oy kullanmaya gelen iki grup arasında çıkan tartışma, silah ve bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olayda 3 kişi yaralandı. Valilikten yapılan açıklamada ölü olmadığı belirtildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven’den darp ve tehdit haberleri gelen Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşananlarla ilgili açıklama geldi. Güven, “bazı sandıklara yönelik asayişle ilgili iddialar konusunda, idari ve adli işlem için gerekli girişimlerde bulunulmuştur” dedi.

“Şanlıurfa’daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz” diyen Akşener, “milletin oyunu özgürce ve güven içerisinde kullanabilmesi devletin namusudur. Konuyla ilgili devlet görevlilerini, devletin namusuna sahip çıkmaya davet ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Mehmet Ali Çelebi de sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Sabahın ilk ışıklarıyla müşahit arkadaşlarımızı darp ettiler, yaraladılar, zor kullanarak dışarı attılar ya da içeri almadılar. Kanunen hepsinin hesabını soruyoruz, soracağız. Sandıkların namusuna sahip çıkmaktan bizi ıslah edemeyeceksiniz. Biz iyiyiz. Mücadeleye devam. #urfa

Burdur’da ise şimdilik seçimler sessizlik ve huzur içinde devam ediyor.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda belirttiği gibi, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, demokratik vatandaşlık görevini Özboyacı İlkokulu’nda ifa etti. Ercengiz, “demokrasiye olan inancımız ve halkımızın sağduyusuna olan güvenimizle seçimin tüm ulusumuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.