Alkollü araç kullananlar sıkı takipte

Alkollü araç kullanan, üstüne üstlük bir de kaçmaya çalışan şahıslara 5 bin 700 lira para cezası, ehliyete el koyma, araca trafikten men ve devlet büyüklerine hakaretten adli takibat

Trafik güvenliğini sağlamak ve alkollü araç kullanımından kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri dün ve bugün yaptıkları takip sonucu, alkollü olduğu saptanan iki şahıs yakalandı. Ağır cezalara çarptırıldı.

İl Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube’ye bağlı ekipler dün ve bugün Kışla Caddesi, Milli Egemenlik caddesi ve Gazi Caddesi’nde kontrol merkezi kurdu.

Denetim sırasında dur ihtarına durmayan 32 HD ve 15 AN plaka sayılı araçlar kaçmaya kalkıştı.

Ancak polis ekiplerinin sıkı takibi sonucu durduruldular.

Yapılan kontrollerde alkollü oldukları saptanan YI ve MA adlı şahıslara alkollü araç kullanmaktan 5 bin 703 lira trafik idari para cezası uygulandı.

Sürücü belgelerine el kondu.

Araçlar, trafikten menedildi.

Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak ve kamu malına zarar vermek suçlarından da sürücüler hakkında adli tahkikat başlatıldı. 

Ayrıca YI isimli sürücünün yanında bulunan MAÖ isimli şahıs, devlet büyüklerine hakaret içerikli sözler sarfetmesi üzerine, TCK 301 ve TCK 299. madde suçlarından adli tahkikat başlatıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir