ALTERNATİF ÇELENK SUNMA TÖRENİNİ CHP İL BAŞKANI SABOTE ETMİŞTİR

“Türk ordusunun, Türk subaylar ve kumanda heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihte bir daha tespit eden muazzam bir eser (…) ve Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölümsüz abidesi” olan 30 Ağustos Zaferi’nin 95’nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet, Türk milleti ve Atatürk’le sorunlu AK Parti hükümetlerinin geçmişte milli bayramlarımızı gözden düşürmek ve itibarsızlaştırarak tasfiye etmek amacıyla başlattığı uygulamaların bir mirası olarak kalan alternatif çelenk sunma töreninde katılımcılar arasında kriz çıktı. Vatan Partisi İl Başkanı yaptığı basın açıklamasıyla “alternatif çelenk sunma törenini CHP İl Başkanı sabote etmiştir” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Silahlı Kuvvetler Günü alternatif çelenk sunma törenine, VP’lilerin etkinliği terketmeleriyle sonuçlanan CHP ve VP il başkanları arasındaki sert tartışma damga vurdu. CHP İl Başkanı Barış Ayten, ADD Burdur Şube Başkanı ve Vatan Partisi (VP) İl Başkanı İbrahim Kılınç’ın CHP logosu ve adı bulunan konuşma kürsüsünün üzerinin Türk bayrağı ile kapatılması talebini  “CHP’nin hiçbir partinin bayrağı altına girmeyeceği”ni ileri sürerek reddetti.

Bunun üzerine Başkan Kılınç, parti çelengini Atatürk Anıtı’na sunarak etkinlikten çekildi.

ALTERNATİF ÇELENK SUNMA TÖRENİNİ CHP İL BAŞKANI SABOTE ETMİŞTİR

CHP, Eğitim İş ve ADD’nin çelengi sunmalarından sonra tekrar meydana gelerek bir basın açıklamasında bulunan Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kılınç, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlama programı kapsamında alternatif çelenk sunma töreni CHP İl Başkanı sabote etmiştir” diye sert çıktı.

Bayramların bir partiye maledilemeyeceğini, bayramların herkesin ortak değeri olduğunu vurgulayan

CHP’NİN, AKP GİBİ YAPTIĞI BU BÖLÜCÜLÜĞÜ ŞİDDETLE PROTESTO EDİYORUZ

Başkan Kılınç, “iktidarda bulunan AKP’nin milli bayramlarımızı bizden soğutmak için elinden gelen çabayı gösterirken, şimdi aynı bölücülüğü ve tutumu Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminden de görmekteyiz” şeklinde değerlendirmede bulundu. Konuşmasını sürdüren Kılınç, “bunu şiddetle protesto ediyoruz” diye tepkisini gösterdi.

TÜRKİYE’Yİ BİRLEŞTİRECEK ATATÜRK VE TÜRK BAYRAĞIDIR

CHP yöneticilerine tutumlarını ısrarla iletmelerine rağmen kürsüde CHP logosunun bulunmasının etkinliğin kapsayıcılığa darbe vurduğunu belirten Kılınç, “onun yerine Türk bayrağı önerimizi reddetmişlerdir. Türk bayrağından başka bizi birleştirecek hiçbir şey yoktur. Türkiye’yi birleştirecek Atatürk ve Türk bayrağıdır” şeklinde konuştu. Alternatif çelenk sunma etkinliğine katılımı bunun için reddettiklerini, bundan sonra da tutumlarını değiştirmezlerse aynı tavırlarını sürdüreceklerini belirtti.

Kılınç şu görüşleri savundu.

“Vatanımız bugün çok çetin şartlar altında bir vatan savunması içerisindedir. Bunlar hepsini görmezden gelerek, boş, halkın gazını alacak nutuklarla bu engellenemez. Bugün Suriye’ye Amerika 1340 tır ağır silah yığdı. Bunlar Türkiye’yi bölmek, Türkiye’ye sardırmak amacıyla yapılan eylemlerdir. Eylül’ün 26’sında Barzani orada bir referandum yaparak bağımsızlığını ilan etme düşüncesi içerisinde. Biz güney sınırlarımızda bir terör devleti istemiyoruz. Bunlardan bahsetmek yok. Bunlar bizim geleceğimizi belirleyecek olaylar. Halkı bu konularda bilgilendirmek gerekir. Vatan savunması, zafer sürekli devam etmektedir.”

İl Başkanı Kılınç sözlerine teşekkür ederek son verdi.

OLAYIN OLDUĞU EYLEM İÇİN TIKLAYINIZ

VİDEO HABER GELECEK

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir