Alternatif kutlamaya VP’lilerin protestosu damga vurdu

30 Ağustos alternatif kutlama programına Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kılınç ile CHP İl Başkanı Barış Ayten arasındaki tartışma ve Kılınç’ın protestosu damga vurdu.

Öğleden önceki resmi 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Silahlı Kuvvetler Günü kutlamasını müteakiben öğleden sonra Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bazı siyasi parti ve kitle örgütleri üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Anıt platformundaki konuşma kürsüsünde CHP amblemi ve parti ismine itiraz eden ve Türk bayrağı ile örtülmesini isteyen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Salih Kepenek ve Vatan Partisi (VP) İl Başkanı İbrahim Kılınç’ın ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Barış Ayten arasında tartışma çıktı. Ayten, CHP’nin hiçbir partinin bayrağı altına giremeyeceğini, programın bu şekilde devam edeceğini söylemesi üzerine VP İl Başkanı İbrahim Kılınç programa katılmayacaklarını belirterek protesto etti. Program henüz başlamadan önce VP’liler çelenklerini anıta koyarak ayrıldılar.

Alternatif çelenk sunma töreni daha sonra devam etti.

Programa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Barış Ayten, Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Eğitim İş Başkanı Erkan Putgül, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şube Başkanı Salih Kepenek, partililer, sendika ve ADD üyeleri katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Barış Ayten, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Eğitim İş Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu.

Günün anlam ve önemini ifade eden konuşmayı CHP İl Başkanı Barış Ayten yaptı.

Ayten, “ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, bizi özgürlüğe kavuşturan altın bir sayfadır” diye başladığı konuşmasında, “bu zafer ile halkımızın yaktığı adalet ışığı dünya Mazlum Milletlerinin tutsaklık zincirini kırarak özgürlüğe kavuşmasına ilham vermiştir” dedi. “Özgürlük ve bağımsızlık aşkımız”ın “bugün de 30 Ağustos 1922 tarihindeki kadar canlı olduğu”nu vurgulayan Başkan Ayten, bütün vatandaşların eşit haklara sahip olarak yaşayacaklarını, adaletin hâkim olacağını, iktidarın da halka saygı duyarak, halka hesap vererek görevini yerine getireceğini belirtti.

Konuşmanın ardından program sona erdi.

CHP’nin alternatif çelenk sunma programını müteakiben Vatan Partisi (VP) İl Başkanı İbrahim Kılınç Anıta gelerek bir basın açıklaması yaptı.

(BASIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ)

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Alternatif kutlamaya VP’lilerin protestosu damga vurdu”

  1. BU KAFA İLE RTE ENSEMİZDE BOZA PİŞİRMEYİ DAHA YILLARCA SÜRDÜRÜR..TÜM HALKIN KUTLADIĞI BİR BAYRAMDA “CHP’nin hiçbir partinin bayrağı altına giremez” DE NE DEMEK? ATATÜRK – 30 AĞUSTOS BİRİLERİNİN TEKELİNDE Mİ? PEKİ ADD DE, VP DE “hiçbir partinin bayrağı altına giremez” DEME HAKKI DOĞMAZMI.. BU KAFA İLE CHP İKTİDAR OLACAKSA…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir