Amerika’ya neden sesiniz çıkmıyor?

Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan ve katar meselesinden FETÖ’ye kadar bir dizi iç ve dış konuya değinen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin üzerine vurgu yaptığı konu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’nin) ABD’ye sessizliği oldu. Bahçeli, CHP’ye “neden ABD’ye sesiniz çıkmıyor?” diye sordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. CHP’nin ABD’ye sessiz kaldığını belirten Bahçeli, “CHP’nin cesareti varsa Rabia polemiğine değil, emperyalizmin bölgeye kurduğu kanlı rampalara baksın” diye konuştu.

TÜRK ASKERİNE LEJYONER DEMEK ALÇAKLIKTIR

Partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmasında, “Katar’la varılan askeri çerçeve anlaşması”nın “TBMM’de komisyon tarafından onaylanıp Genel Kurul’a sevk edildiği”ni belirten MHP lideri Bahçeli, “8 Haziran’da onaylanan anlaşma ile Katar’ın askeri kurumlarının modernizasyonu, iki ülkenin birlikte çalışabilirlik ile barış ve istikrara katkı sağlaması amaçlanmıştır” dedi ve “Türk askerine lejyoner demek su katılmamış bir alçaklıktır. Diye konuştu.

BAŞİKA KAMPI İÇİN AYNI MASALI DİLLENDİRDİLER

Katar’la anlaşmanın Meclis’te rutin onayı sonunda bazı çevrelerin bir kaşık suda fırtına koparmalarına neden olduğunu, bunu anlamanın mümkün olmadığını belirten Bahçeli, ”CHP’deki varolan kompleks, aşağılık duygusu nasıl ve ne şekilde izah edilecektir. Ülke olarak küresel gelişmelerin akıntısına kendimizi teslim mi etseydik! Başika Kampı için aynı masalı dillendirdiler. Türkiye’nin sınır ötesi askeri veya siyasi faaliyetleri hukuki olduktan sonra bunu karalamak bir kere gayrimilliliktir. Korkak talihinden kaçar, kahraman talihini kavrar. Korkak batırır, kahraman yaşatır. Türk milleti ise hamdolsun kahramandır. Başka da çare yoktur” şeklinde değerlendirmede bulundu.

CHP, ABD’YE “NE İŞİNİZ VAR ORTA DOĞU’DA” DESİN!

Doha’da üs kurmanın, Körfez ülkelerine müdahale olarak değerlendirilemeyeceğinin altını çizen Bahçeli, “gerginliğin giderilmesi lazımdır. Hükümet de bunu yapmaktadır ve doğru çizgidedir. MHP ne Katar’ın safında ne de bu ülkeye tavır alan ülkelerin karşısındadır. Doha’ya Şam’a, Bağdat’a, Ankara’nın milli ülküleri ile yaklaşıyoruz. Doğru olduktan sonra da kimseden lafımızı çekinmeyiz. Malum çevrelere sormak istiyorum; Türkiye’nin bölgede pozisyon alması gözünüze batıyor da birçok ülke niçin dikkatlerinizden kaçıyor, kimlere sözcülük yapıyorsunuz. Eğer yürekliyseniz, minderden kaçmayacaksanız, ABD’ye ‘Ne işiniz var Ortadoğu’da’ deyin de endamınızı görelim. CHP’nin cesareti varsa Rabia polemiğine değil, emperyalizmin bölgeye kurduğu kanlı rampalara baksın” şeklinde ithamlarda bulundu.

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir