Şehidimize yapılan saygısızlık Meclis gündeminde

Mardin/ Dargeçit’te ABD “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce şehit edilen Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in Güneyyayla köyünde şiddetli yağmur altında yapılan cenaze töreninde, yüzlerce vatandaşın sağanak yağmura aldırış etmeden son görevlerini yaparken, törene katılan daire müdürlerinin bazılarının otobüs içinde oturmaları ve çamura saplanan otobüsün askerlere ittirilmesi, önerge şeklinde TBMM’ne taşıdı. Soru önergesini veren CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “Burdur halkı ve tüm kamuoyu nezdinde öfkeli bir tepkiyle karşılanan ve şehit cenazesinde ayakkabıları çamurlanmasın diye otobüsten dahi inmeyen ilimizin kurum müdürleri hakkında nasıl bir işlem yapılmalıdır?” diye sorguladı.

Mardin/ Dargeçit’te ABD “kara gücü” bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce şehit edilen Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in Güneyyayla köyünde cenaze töreni, şiddetli yağmur altında yapıldı. Sağanak yağışa rağmen yüzlerce vatandaş, çamur deryası içinde son görevlerini yerine getirdi.

Ancak daha önce özel hizmet araçlarıyla gelen, ancak bu kez Vali Yılmaz’ın talimatıyla otobüse binerek gelen daire müdürlerinin bir kısmı ayakkabıları çamura batmaması için ve yağmurda ıslanmamak için otobüsten inmedi. Tabutu taşıyan korteji otobüsle takip etti. Bu büyük ayıbın üstüne üstlük çamura saplanan otobüsü tören için görevli olan Mehmetçiklere ittirdiler.

Şehide yapılan bu ayıp ve saygısızlık, dikkatlerden kaçmamış, kamuoyunda büyük öfke uyandırmıştı.

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, şehidimize yapılan bu ayıbı ve saygısızlığı sordu.

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER, İçişleri Bakanlığı’na şehidimizin cenaze töreni hakkında yazılı soru önergesi vererek konunun araştırılmasını istedi.

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER yazılı soru önergesinde şu soruya yer verdi.

Burdur halkı ve tüm kamuoyu nezdinde tepkiyle karşılanan ve şehit cenazesinde ayakkabıları çamurlanmasın diye otobüsten dahi inmeyen ilimizin kurum müdürleri hakkında nasıl bir işlem yapılmalıdır?

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir