Ankara Kulübü’nden ödüllendirme

Ankara Kulübü Derneği (AKD), Atatürk’ün Ankara’ya gelişi faaliyetlerine katkı koyanları Teşekkür Belgesiyle ödüllendirdi

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, 27 Aralık kutlamalarına destek veren kurum ve örgütlerle dernek yöneticilerine teşekkür belgesi verdi.

Ankara Kulübü Derneği, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100’ncü yıl etkinlikleri kapsamında katılım ve katkılarından dolayı Yönetim Kurulu üyelerine, faaliyetlere katkı koyan kurum ve kuruluşlara “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

1932 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün yönlendirmesiyle kurulmuş olan, Ankara Kültürünü, geleneklerini koruyan Ankara’nın en köklü kitle örgütü olan, kurucuları, Seymenlik geleneğini 19’uncu yüzyıldan 20’nci yüzyıla taşıyan ve Mustafa Kemal’i 27 Aralık 1919’da coşkulu Seymen Alayı töreniyle karşılayan “Ankara Seymenleri” ve Milli Mücadele’ye birçok katkısı olmuş, ülkemizin bağımsızlık mücadelesi tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmış dönemin Ankara önderleri olan bir Milli Mücadele ve Cumhuriyet kurumu olan Ankara Kulübü Derneği, başta Seymenlik geleneği olmak üzere Ankara’nın geleneksel ve tarihsel değerlerinin yaşatılması amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu kapsamda 27 Aralık’ta Büyük devrimci Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100’ncü yılını coşkuyla kutlayan faaliyetlere önderlik eden Dernek, 27 Aralık faaliyetlerine katkı koyan şahsiyetler ile kuruluşlara birer Teşekkür Belgesi takdim etti.

Teşekkür Belgesiyle ödüllendirilenlerden biri de Yönetim Kurulu üyesi KıvılcımHaber köşe yazarı Evren Mumcu’ydu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir