CHP’lilerden CNN Türk boykotu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi, CNN Türk’ü boykot etmek kararı aldı ve halka da izlememe çağrısında bulundu. CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararı aldığını resmi olarak açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “CHP’li hiç kimse, yöneticisinden üyesine hiçbir partilimiz, CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak” dedi. Bu kapsamda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile İl Başkanı İzzet Akbulut’tan da çıkış geldi.

Özkan şunları söyledi:

“CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmama kararı alınmıştır. Hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, tuzaklarını boşa çıkartacaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza bu kanalı izlememelerini tavsiye ediyoruz.”

“3 Şubat 2020 tarihinde yapılan toplantıda partililerimize tuzak kurma, gerçekleri çarpıtma nedeniyle CHP’lilerin CNN Türk kanalında yapılan programlara katılmaması kararı alınmıştır. CHP’li hiç kimse CNN Türk kanalına çıkmayacaktır” diyen Özkan, “bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza CNN Türk’ü izlememelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Milletvekili Özkan konuşmasının devamında şunları söyledi:

“CNN Türk kanalı halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına alarak, halkının değil iktidarının menfaatleri doğrultusunda yayınlar gerçekleştirmiştir.

“Gerçekleri örterek AK Parti söylemleri doğrultusunda adeta bir reklam ajansı gibi çalışan televizyon kanalı yerel seçimlerden bu yana CHP karşısındaki konumlandırmasını sürdürmektedir.

CNN Türk kanalının patronundan ve yönetiminden iktidarın saray bataklığından çıkıp özgür tutum takınmalarını ve objektif yayıncılık ilkelerine sarılmalarını talep ediyoruz.”

İFTİRAYA, İLKESİZLİĞE VE YANDAŞLIĞA

HAYIR DİYORUZ; CNNTÜRK’Ü PROTESTO EDİYORUZ!

Başkan Ercengiz de CNN Türk’ü boykot ettiklerini sosyal medya hesabından duyurdu

CNN TÜRK KANALINI İZLEMİYORUZ

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut da boykot hakkında şunları söyledi:

Genel Merkezimizin almış olduğu karar doğrultusunda, Halktan gerçekleri gizleyerek, işleri güçleri Saray yandaşlığı olan ve partimize tuzak kurmanın yollarını arayarak yükselişimizi engelleme gayesinde olan, taraflı ve hayalperest yayıncılıkta AHABER ile adeta yarışan CNN Türk kanalını izlemiyoruz, izletmiyoruz. Tüm üyelerimize ve partimize gönül veren seçmenlerimize çağrımızdır. #CNNBOYKOT

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir