Antalya Valisi Yazıcı’nın Burdur bağlantıları

Balıkesir Valisi’yken son Valiler Kararnamesi’yle Antalya Valiliği’ne atanan Vali Ersin Yazıcı’nın liseli ve ilk görev yıllarında Burdur’la bağlantıları olduğu ortaya çıktı.

Balıkesir Valisi’yken son Valiler Kararnamesi’yle Antalya Valiliği’ne atanan Vali Ersin Yazıcı’nın liseli ve ilk görev yıllarında Burdur’la bağlantıları olduğu ortaya çıktı. Aslen Düzceli olan Vali Yazıcı liseli yıllarında Burdur Lisesinde okudu, Burdur Lisesi Pansiyonunda yaşadı. İlk görev yıllarında Karamanlı Kaymakamlığı yaptı.

Son Valiler Kararnamesi’yle yerine Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın atandığı Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, bugün yeni atandığı Antalya’ya Vali Şıldak tarafından törenle uğurlandı.

Vali Yazıcı için 4 yıl görev yaptığı Balıkesir Valiliği’nde düzenlenen Vali Hasan Şıldak ve protokol üyelerinin hazır bulunduğu ve Vali Yazıcı’nın çalışma arkadaşlarından ve Balıkesirlilerden helallik istediği uğurlama töreninde Vali Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı gözyaşlarına hakim olamadı.

Burdur Lisesi’nde 1984-85 döneminde beraber eğitim gördüğü Çağdaş Gazetesi Muhabiri Halil İbrahim Kara ile Burdur Devlet Hastanesi çalışanı Hasan Özalp’a Vali Yazıcı’yı sorduk. Pansiyonun en başarılı öğrencisi ve okulun futbol takımının kaptanı olduğunu öğrendik.

Öte yandan Google Amca, Vali Yazıcı’nın bir başka Burdur bağlantısı olarak, 1995-97 yıllarında Karamanlı Kaymakamı olduğunu ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir