Antalyalı esnaftan aşı teşvikinde örnek davranış

2 doz aşı olan öğrenciye, saç tıraşı ücretsiz

Antalya’da faaliyet gösteren bir erkek kuaförü, yeni tip koronavirüs (Kovid19’a) karşı en etkili yöntem olan aşılamayı teşvik için 2 doz aşı yaptıran öğrencilere saç tıraşını bedava yaptı.

Antalya’da bir erkek kuaförü yeni tip Koronavirüs (Kovid19’a) karşı en etkili mücadele yöntem olan aşılamayı teşvik için 2 doz aşı yaptıran öğrencilere saç tıraşını bedavaya yapacağını ilan etti. Mynet’in, İHA’ya dayandırdığı haberinde, Kepez İlçesinde üniversite öğrencilerinin yoğun olarak bulunduğu bölgede 3 yıldır kuaför dükkânı işleten 26 yaşındaki İsmail Avuçcular, yeni tip Koronavirüs (Kovid19’un) ortaya çıkmasıyla işletmesi de kapanınca zorluklar yaşadı. Müşterinin çoğunluğunu öğrenciler oluşturan Avuçcular, üniversitelerin kapanmasıyla birlikte iş yükünün büyük çoğunluğunu kaybetti. Yeni dönemde üniversitelerin açılması bölgedeki esnaflar kadar berber Avuçcular’ı da sevindirdi.

Avuçcular hem korona virüse karşı en etkili yöntemlerin başında yer alan aşılanmayı teşvik ve öğrenci müşterilerine jest için cep telefonundaki Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından 2 doz aşı olduğunu gösterene saç tıraşını ücretsiz yapmaya karar verdi. ‘2 doz aşı olan öğrenci kardeşlerimize saç tıraşı bedava’ pankartını vitrinde gören öğrenciler tıraş olmaya akın etti. Kampanyanın şaka olduğunu zanneden öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

‘AŞIYA TEŞVİK’

Öğrencilerin yoğun olduğu bir yerde hizmet verdiğinin altını çizen Avuçcular, geçen yıl pandemiden dolayı kötü bir dönem geçirdiklerini, aşılanmanın artmasıyla birlikte pandeminin zayıflamaya başladığını dile getiren Avuçcular, “Okullarda açıldı. Üniversite öğrencilerimiz de gelmeye başladı. Bu durum bizi de mutlu etti. Aşı olan gençleri ödüllendirmek, olmayanları ise teşvik için bir kampanya yapmaya karar verdim. Güzel talepler almaya başladık. HES uygulamasından aşısını gösterdiği zaman tıraşını ücretsiz yapacağız” dedi.

‘CİDDİ MİSİNİZ DİYE SORUYORLAR’

İlk gün olmasına rağmen kampanyanın büyük bir ilgi gördüğünü dile getiren İsmail Avuçcular, “Aşı olanların farkı olsun. Olmayanlarında belki aşı yaptırmasına belki bir faydamız olur. Bir yararımız olur diye umut ediyoruz. Öğrencilerimize bir jest yapmak istedik. Kapıdan müşteri görüyor, ‘siz ciddi misiniz gibi tepkiler alıyoruz’. Koltuğa oturup tıraşını olunca inanıyor. 7 kişi ve randevulu çalışıyoruz. Randevu oluşturup gelen öğrencilerimizi mağdur etmeyeceğiz, 2 aşısını olana tıraşını ücretsiz yapacağız” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.