Atatürk’e lanet eden Demirkan’a imam hatiplilerden tepki

Ayasofya Camisi’nde Atatürk’e hakaret içerikli sözleriyle toplumun tepkisini çeken Mustafa Demirkan’a bir tepki de Genç İmam Hatipliler Derneği’nden geldi. Derneğin Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, “Atatürk bu ülkenin kurucusu ve bir değeri olduğu gibi herkesin de saygı duyması gereken bir şahsiyettir” dedi.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, Ayasofya Camisi’nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı özel bir programda Atatürk’e saldıran ve hakaret eden İmam Mustafa Demirkıran’a tepkiler sürüyor.

Demirkan’a toplumun her kesiminden gelen tepkilere Genç İmam Hatipliler de eklendi.

Yazılı bir açıklama yapan Genç İmam Hatipliler Derneği (GİHD) Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Atatürk’ün herkesin saygı duyması gereken bir şahsiyet olduğunu belirterek, “Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusu ve bir değeri olduğu gibi herkesin de saygı duyması gereken bir şahsiyettir” dedi. Akkaya açıklamasını, “Biz, kendisine taş atılırken bile beddua değil dua ile karşılık veren bir Peygamberin ümmetiyken Müslümanlar olarak söylediklerimize dikkat etmeli ve dikkat etmeyi tavsiye etmeliyiz” şeklinde sürdürdü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir