Ayhan Bilgen’in açıklamaları, HDP-PKK irtibatının kanıtı

Ayhan Bilgen’in HDP-PKK’ya aldığı tavır, doğu ve güneydoğuda alkışlanır. Bilgen, HDP’nin Kandil’den yönetildiğini kabul ediyor ve buna karşı çıkıyor. HDP’deki ana eğilimin bölücülük olduğunu dile getiriyor. Bilgen’in bu tavrı çok cesur ve çığır açacaktır. Kürt kökenli vatandaşlarımızın çoğunluğu da bu duruşu destekler.”

HaberTürk’te Kübra Par’ın sunduğu, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24. Dönem Milletvekili Sinan Oğan, Akademisyen Prof. Dr. Mehmet Şahin ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katıldığı programda HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in partisine yönelik eleştirileri masaya yatırıldı. Perinçek, Bilgen’in HDP hakkında “hem müdahaleden şikâyet edip hem Kandil ve İmralı için pozisyon belirliyor. Tersine Türkiyelileşme yaşıyor” sözlerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Bilgen öncelikle bir gerçeği saptıyor: ‘HDP’ye Kandil’den ve İmralı’dan müdahaleler var’ HDP’nin Kandil ve İmralı’dan yönetildiğini kabul ediyor ve buna karşı çıkıyor. Hem PKK’nın hem de İmralı’dan Abdullah Öcalan’ın müdahalesine cepheden çok net bir tavır alıyor, bayrak açıyor” saptamasında bulundu.

HDP İÇİNDE KİMSENİN SÖYLEYEMEDİĞİ GERÇEKLER

Bilgen’in, HDP’nin “tersine Türkiyelileşme çizgisi”nde olduğunu saptadığının altını çizen Perinçek, “‘Tersine Türkiyelileşme’ demek bölücülüğün kibar bir söylemi. HDP’deki ana eğilimin bölücülük olduğunu dile getiriyor ve bunu mahkûm ediyor. Sayın Ayhan Bilgen’in bu tavrı çok cesur ve çığır açacaktır. HDP içinden kimse bugüne kadar bunları söyleyemedi. Bilgen’in çıkıp gerçekleri böyle çatır çatır ortaya koyması çok ufuk açıcı. Kürt kökenli vatandaşlarımızın çoğunluğu da bu görüşte ve bu duruşu destekler. Bilgen’in HDP-PKK’ya tavır alması, Doğu ve Güneydoğu’da alkışlanır” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir