Azerbaycan-Rusya Avrasya toplantısı Bakü’de: Açış konuşmasını Perinçek yapacak

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yarın Bakü’de gerçekleşecek “Azerbaycan, Avrasya’daki Entegrasyon Girişimlerinin Buluştuğu Yerdir” başlıklı toplantının onur konuğu oldu. Perinçek, Rusya Federasyonu Bakü Büyükelçisi Mihail Boçarnikov ile birlikte toplantının açılış konuşmanı yapacak.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Azerbaycan-Rusya arasında bugün düzenlenecek yuvarlak masa toplantısının açılışını yapacak.

Aydınlık Gazetesinin haberine göre, Azerbaycan Avrasya Uzman ve Analitik Merkezi ve Rusya Bakü Büyükelçiliği ortaklığında “Azerbaycan, Avrasya’daki Entegrasyon Girişimlerinin Buluştuğu Yerdir” başlıklı yuvarlak masa toplantısı düzenleniyor. Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Girişimcilik Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Elşad Mamedov’un yönetiminde bugün Bakü’de yapılacak toplantının açış konuşmalarını, toplantının Onur Konuğu Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek ile Rusya Federasyonu Bakü Büyükelçisi Mihail Boçarnikov yapacak.

Avrasya ülkeleri arasında artan işbirliğinin geldiği aşamanın, bu işbirliğinin nasıl geliştirileceğinin ve Azerbaycan’ın bu işbirliğindeki yerinin tartışılacağı toplantıda, Rusya Başbakan Yardımcılığı Temsilcisi Türkolog Fedor Chernitsyn ve Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Elşad Mirbeşiroğlu da konuşma yapacak.

Hilton Bakü Oteli’nde düzenlenecek toplantıya Rusya Federasyonu yetkililerinin ve Azerbaycan milletvekillerinin yanı sıra Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan Büyükelçilik temsilcileri ve Asya’nın çeşitli ülkelerinden çok sayıda gazeteci, akademisyen, siyaset bilimci ve uzman katılacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.