Bahçeli’den gazeteci Kabaş’a sert eleştiri

Milliyetçi Hareket partisi Lideri devlet Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, önceki gün iki CHP milletvekilinin de katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır hakaret etmesi ve “saray” diye nitelediği Beştepe Külliyesini “ahıra” benzetmesi nedeniyle toplumda infial uyandıran gazeteci Sedef Kabaş’ı sert ifadelerle eleştiri bombardımanına uğrattı. Bahçeli paylaşımında, “kin ve nefretine yenilmiş, ifade ve düşünce hürriyetini tersten yorumlamış tetikçi bir gazeteci” ifadelerini kullandı.

Kin ve nefretinin esiri olduğunu belirttiği Kabaş’ın, ifade ve düşünce hürriyetini yanlış ve tersten yorumlayarak “tetikçiliğe” soyunduğunu ileri süren Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “ağır” ve “affedilmez hakareti”nin, demokrasiye, basın ahlakına ve hukukun evrensel ilkelerine sığmayacak kadar “çarpıklık” ve “çürüklük” taşıdığını vurguladı.

Kötü sözün bumerang gibi sahibini bulacağını, “hatta mahcup ve ahlaken de mahkum edeceği”ni belirten bahçeli, ters kelepçe takıldığı algısı yaratan Kabaş’ın bu hareketi hakkında da, “Bilhassa bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur” dedi.

Bahçeli, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Demokrasi saygı ve tahammül sistemidir. Bundan nasibini alamayan müfsitlerin üslubu hastalıklı, usulü hayasızlıktır. Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır.”

bahçeli son olarak sözlerini şu ifadelerle noktaladı.

“Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum. Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.