Bakan Bozdağ’dan jet ve çok sert cevap

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Berberoğlu’nun mahkûmiyet kararının önceden hükümet tarafından karar altına alındığı için mahkeme öncesinden Maltepe’de cezaevinde koğuşunun bile hazırlanmış olduğu duyumunu dile getirmesine jet ve çok sert cevap verdi.

NAMUSLU VE ŞEREFLİ BİR ADAMIM DİYE TOPLUM İÇİNDE GEZME!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Berberoğlu’nun mahkûmiyet kararının önceden hükümet tarafından karar altına alındığı için mahkeme öncesinden Maltepe’de cezaevinde koğuşunun bile hazırlanmış olduğu duyumunu dile getirmesine anında ve çok sert cevap veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “ben buradan kendisine kendi diliyle sesleniyorum. Bu iftirayı ispat edemezsen o zaman namus ve şerefli bir adamım diyerek toplumun içinde gezme. Sen İspat et biz o zaman gereğini yapalım” diye konuştu.

Milliyet internet gazetesinde yayınlanan habere göre, Adalet Bakanı BEKİR BOZDAĞ, Enis Berberoğlu için Maltepe cezaevinde bir gün önce hazırlık yapıldığı iddiasını çok sert dille yalanladı.

CHP liderini iddiasını ispata davet eden Bakan Bozdağ yaptığı açıklamada, “Kılıçdaroğlu bugün ‘Maltepe cezaevinde hazırlık yapılıyor diyor, ne kadar ceza alınacağı belli, Maltepe Cezaevi’nde ona göre hazırlık yapılıyor’ diyor. Güya Enis Berberoğlu hakkındaki ceza için çıkmadan cezanın ne olacağını bilindiğini ifade ediyor” dedi. Baklan Bozdağ konuşmasına devamla, “bakın buradan çok net ifade ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Yalan söylüyor ama yalanı söylerken de yüzü kızarmıyor. Böyle bir şey yok böyle bir şeyin olması da mümkün değil. Bu açık bir yalan daha da ötesi açık bir iftiradır. Vatandaşı tahrik etmek için yapılan bir iftiradır. Berberoğlu hakkındaki mahkeme kararından kamuoyunun sonradan haberi olduğu gibi Adalet Bakanlığının ve Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün haberi oldu. Birisi ceza alırken veya cezası ile birlikte tutuklandıktan sonra nereye konacağını ceza ve tevkif evleri genel müdürlüğü karar verir. Sayın Berberoğlu’nun nereye konulacağına hakkında çıkan karardan sonra karar verilmiştir. Türkiye cezaevlerinde olmayan şeyleri varmış gibi göstermek ana muhalefet liderine yakışmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir