Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ağır eleştiri

Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert Sedat Peker cevabı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘siyaset mafyası’ olarak niteledi. Bakan Soylu, “Her seçimi kaybeden siyaset mafyasının, Türk Siyasetine musallatlığına çaresiz kalmaktır” dedi.

T24’ün sorularını cevaplayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sedat Peker’in eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar üzerinden siyasi iktidara yönelik iddialarıyla ilgili olarak, “Devleti yönetememe. Bazı çevrelere teslim olma. Değişik mafya örgütleri var Türkiye’de, bunlar zaman zaman bir araya geliyorlar, zaman zaman da çatışma içindeler. Sedat Peker, yurt dışına giderken bunlar ne kadar suçlu olup olmadığını bilmiyorlar mıydı? Biliyorlardı. Pasaport verildi mi? Verildi. Gönderildi mi? Gönderildi” demişti.

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabı üzerinden, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin yenilmez yutulmaz ifadelerle dolu ağır eleştirilerde bulundu. Soylu, Kılıçdaroğlu için “siyaset mafyası” deyimi kullandı.

Soylu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sözleriyle siyaset yaptığını ifade ederek, “Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı?” diye sorguladı.

Soylu Kılıçdaroğlu’na şu ifadelerle yüklendi:

“Acizlik, çürümüşlük…

“Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimiz, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım.

“Mafya konusunda yapamadığımız, her seçimi kaybeden siyaset mafyasının, Türk Siyaseti’ne musallatlığına çaresiz kalmaktır.”

——————————————-
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir