Bakan Varank’tan Çıray’a esaslı cevap

İYİ Partili Çıray’ın küçümseyici SİHA algısını Bakan Varank çökertti

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray’ın, uluslararası harp uzmanlarınca etkileriyle dünya savaş konseptini değiştirdiği saptaması yapılan Bayraktar TB-2’leri hedef alan Twitter paylaşımına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “bu mandacı zihniyetin anlamasını kimse beklemiyor” diyerek cevap verdi.

Türkiye’nin milli ve orijinal imkânlarla geliştirdiği Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA’lar), dünya gündeminin başlarını işgal etmeye devam ederken ve uluslararası savaş uzmanlarınca etkileriyle savaş konseptini değişime uğrattığı saptaması yapılırken muhalefetin de hazımsızlığını üzerine çekmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, Bayraktar TB2 SİHA’lar üzerinden başarının mimarı Selçuk Bayraktar’ı hedef alan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, bu kez de İHA’ların 1916’da yapıldığını vurgulayarak, “Bayraktar İHA SİHA’ların mucidi olduğu kuyruklu bir yalandır. Ah paşalar ah!” ifadelerini kullanarak itibarsızlaştırma operasyonu yaptı.

“MANDACI ZİHNİYETİN ANLAMASINI ZATEN KİMSE BEKLEMİYOR”

İYİ Partili Çıray’ın paylaşımına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabından verdiği cevapla İYİ Partili Çıray’ın algı operasyonunu çökertti.

Bakan Varank, “Otomobil de 140 sene önce icat edildi ama otomotiv endüstrisindeki devrimi geliştirdiği teknolojiyle Elon Musk yaptı. Bayraktar’ın geliştirdiği, sofistike otonom teknolojilere sahip, savaş konseptini değiştiren SİHA’ları bu mandacı zihniyetin anlamasını zaten kimse beklemiyor!” dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.