Barış Ayten, Vali ve Başsavcıyı göreve çağırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı Barış Ayten yaptığı açıklamayla, Türkiye gündemine bomba gibi düşen 3 menfur olay ve gelişme olan Karaman’daki Ensar yurtlarındaki öğrenciye tecavüz, CHP Düzce İl başkanına Osmanlı torunları derneği yöneticilerinin daldırarak darp etmeleri olayı ve geçen Cumartesi günü Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısında sendika Genel Başkan yardımcısı Atilla Olçum’un “Kemalist ideolojiyi müfredattan temizlemeliyiz” küstahlığı konularında sert eleştirilerde bulundu.

VALİ KÜRKLÜ VE CUMHURİYET BAŞSAVCISI GÖREVİNİ YAPMALIDIR

CHP İl Başkanı Barış Ayten, 26 Mart 2016 günü sendikasının İl Divan Toplantısında yaptığı konuşmayla “Kemalist ideolojiyi müfredattan temizlemeliyiz” diyerek Cumhuriyet, Atatürk ve Kemalist devrim düşmanlığını açık eden sendika Genel Başkan yardımcısı Atilla Olçum’un bu menfur çıkışını kınayarak, Vali Kürklü’yü ve Cumhuriyet Başsavcısını göreve davet etti. CHP olarak bunun takipçisi olacaklarını belirten Ayten, İl Milli Eğitim Müdür’ünün konuyu görmezden gelmesini de eleştirdi. “Derhal ya soruşturma açmalı ya da görevinden istifa etmelidir” dedi.

EĞİTİM BİR SEN’İN KADERİ AKP HÜKÜMETİ’YLE ORTAKDIR

Anılan sendikanın gücünü, cüretini ve kudretini, küstahlığını siyasi iktidar yandaşlığından aldığını, kaderinin AKP Hükümeti’yle ortak olduğunu, AKP Hükümeti tasfiye olunca aynı sendikadan ortalıkta iz bile kalmayacağını vurguladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir