CHP, KıvılcımHaber’i doğrulayan çalışmalara başladı

12 Mart’ta kaleme aldığımız “Hadi buyurun yeni bir seçime/ 2016 yılının yeni bir seçim yılı olduğunun 4 işareti” başlıklı makalemizi doğrulayan gelişme, Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’den) geldi. CHP İl Örgütünün, yarın seçim olacakmış gibi seçim çalışmaları yürüttüğü ortaya çıktı. Sosyal medyada seçim çalışmalarıyla ilgili paylaşımı üzerine telefonla irtibat kurduğumuz CHP İl Başkanı Barış Ayten, ilgili seçim birimlerinin inşasına ve eğitimine başladıklarını belirtti.

2016 yılının yeni bir seçime sahne olacağının işaretleri çoğalınca 12 Mart 2016 tarihinde “Hadi buyurun yeni bir seçime/ 2016 yılının yeni bir seçim yılı olduğunun 4 işareti” başlıklı bir yazı yayınlamıştık. Bugün bu saptamamızı doğrulayan gelişme Burdur CHP’den geldi. Burdur CHP İl Örgütünün seçime hazırlandığı ortaya çıktı. Facebook hesabından yaptığı paylaşım üzerine telefonla irtibat kurduğumuz İl Başkanı Barış Ayten, yarın seçim olacakmış gibi çalışma başlattıklarını, yeni bir seçime hazırlandıklarını belirtti.

Ayten, İktidar kanadının referandum gibi, kısmi seçim gibi seçime yönelik söylem ve eylemlerinin sıklaşması üzerine örgütleri seçime hazırlama kararı aldıklarını belirtti. İlk etapta ilçelerde kadın ve gençlik kollarını örgütlediklerini, sandık çevresi örgütlenmeleri sürecini yaşadıklarını ifade etti. İlçe başkanları, ilçe eğitim sekreterleri ve ilçe bilişim sorumlularının eğitimi gerçekleştirmeye çabaladıkları anlattı. Ardından sandık görevlilerinin eğitimini yapacaklarını, daha sonra da üyeleri aşamalar halinde eğiteceklerinin altını çizdi.

İLGİLİ MAKALEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir