Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Burdur’da

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, programı kapsamında bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere Burdur’a geldi.

Burdur Programının birinci gününde Gölhisar İlçesini ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’u Vali Şerif Yılmaz ve beraberindeki protokol Kaymakamlık önünde karşıladı. İlk olarak Gölhisar Kaymakamlığını ziyaret eden Kurtulmuş’a Kaymakam Vekili Önay Altuntaş tarafından ilçe ile ilgili genel bir brifing verildi. Ziyaretin sonunda Gölhisar Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan anmalığın kendisine takdimi sonrası Kurtulmuş Kaymakamlık’tan ayrıldı.

Belediye’yi ziyaret eden Kurtulmuş’a, Başkan Canural Belediye olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi; bugüne kadarki destekleri dolayısıyla kendisine teşekkür etti.

Belediye’de Burdur ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş; “güzel bir günde burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Birkaç günlük bir bölge gezisi yapıyoruz. Antalya’dan buraya geldik yarın Burdur’da Üniversitemizin akademik yıl açılışını yapacak ve ilk dersi vereceğiz. Öğleden sonra Isparta Üniversitemizde olacağız. Oradan da Afyonda milletvekilleri kampına iştirak edeceğiz. Burdur ve Gölhisar konumu itibariyle önemli kavşak noktalarından bir yerde bulunuyor. Özellikle Gölhisar; Denizli, Burdur ve Antalya ile yakınlığıyla önemli bir yer. İnşallah Burdur için Gölhisar için bizde milletvekillerimizle beraber bende asil hemşeriniz olarak, Allah için Burdur’dan ne gelirse arkadaşlarımız ofisimizde yakinen takip ediyorlar, bizde bunları bitirmek tamamlamak için gereken ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Bugün de Gölhisar’da tamamlanan beş yatırımın açılışını yapacağız. Onları inşallah beraber açacağız. Bu açılışlar, buradaki hizmetler, Gölhisar için hayırlı olsun, Burdur için hayırlı olsun. Ayrıca yarın üniversitede konuşacağız. Burdur üniversitesinin Türkiye’deki bütün üniversiteler arasında seçilen 5 üniversiteden birisi olması, bir proje haline dönüştürülecek olması Burdur için çok büyük bir şanstır. İnşallah hayvancılık alanında Burdur üniversitesi hem Türkiye’nin bu alandaki ilmi çalışmaları çok ileriye götürecek, hem de şehrin ekonomik bakımında gelişmesi bakımından çok büyük katkıda bulunacaktır. Onunda hayırlı uğurlu olmasını buradan bir kere daha ifade ediyorum. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Mehmet Akif’in ismine yaraşır uluslararası bir üniversite niteliği inşallah olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun, tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Belediye Ziyaretinin sonunda Başkan Canural, Kurtulmuş’a çeşitli anmalıklar takdim etti; ardından toplu açılış törenine geçildi.

İlçede yapımı tamamlanan Devlet Hastanesi, 112 Acil Servis, Gölhisar Belediyesi Kapalı Pazar yeri, Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu, Gölhisar Fen Lisesi, Zübeyde Hanım Anaokulu’nun açılışı, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından Toplu Açılış Töreniyle yapıldı.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Burdur programının 1. gününü ayırdığı Gölhisar İlçesinde son ziyaretini geçtiğimiz günlerde UNESCO tarafından “Dünya Mirası Geçici Listesine” alınan  Kibyra Antik Kentine gerçekleştirdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.