Başbakan Yıldırım: “Darbe İncirlik’ten koordine edildi.”

40 yıldır ABD emperyalizmi diyerek yattık, ABD emperyalizmi diyerek kalktık. Antiemperyalist olmadan solcu olunamayacağı fikriyle aşılandık.

ÖRTÜLÜ BİR TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI YAŞANIYOR

Türk ordusunun 24 Temmuz 2015 taarruzuyla Amerikan’ın “kara gücüm” dediği Batı destekli bölücü/ ayrılıkçı örgütü PKK’yi kazdığı hendeklere ve barikatlara gömmesi; 15 Temmuz ABD/ FETÖ’cü darbe kalkışması; kuzey Suriye’de sınırlarımız boyunca oluşturulan Kürt kantonlarının birleştirilmesiyle ortaya çıkan Amerikan-İsrail (Kürt) koridoruna kama gibi giren 24 Ağustos Fırat kalkanı Operasyonu, içinde bulunduğumuz süreçte ekonomik darbe teşebbüsünün bir parçası olarak dövizdeki yüksek ateş esasen örtülü bir Türk-Amerikan kapışmasıdır.

FETÖ’YLE SÜREN HESAPLAŞMA,

ARKASINDAKİ GERÇEK KUVVETE DAYANMIŞ DURUMDA

15 Temmuz darbesinin piyonu olan FETÖ’yle süren hesaplaşma, onun arkasındaki gerçek kuvvete, piyonun sahibine, yani Gladyo’ya (NATO’ya) dayanmış bulunmaktadır. Başbakan Yıldırım’ın sözlerini bu kapsamda değerlendirmek gerekmektedir. Geçmişte herdaim darbelerle Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerini alaşağı etmeye alışmış olan ABD emperyalizmi, artık eskisi gibi ali kıran baş kesen her dediğini yapabilen kuvvete sahip değil. Dünya çapında gerileyen, yeleleri yolunmuş bir kuvvet.

VATAN SAVAŞI SADECE SOLCULARA MI KAKILI?

Bu süreçte 24 Temmuz taarruzu karşısında bir yandan “açılıma devam edilsin; analar ağlamasın!” feryadı basıldı; diğer yandan “açılımla şımartan kimdi?” diye sorgulandı. 15 Temmuz’a ve 24 Ağustos’a “tiyatro” dendi.

Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın Amerikan emperyalizmi ve AB emperyalizmiyle kapışması bize niçin ters geliyor?

Biz solculuğun ölçütünün antiemperyalizm olduğu bilinciyle aşılanan bir neslin çocuklarıyız. Antiemperyalizm, bağımsızlıkçılık ya da vatan savaşı sadece solculara özgü bir mücadele biçimi midir? Geçmişi ne olursa olsun ülke vatandaşlarının sırtındaki yumurta küfesi değil midir vatan savaşı? Hele ki olmak ya da olmamak ikilemi dayatılmışsa bir hükümete onun direnme hakkı yok mudur?

40 YILDIR FETÖ VE GLADYOYLA BEDELLER

ÖDEYEREK MÜCADELE ETMİŞ 68 KUŞAĞINDAN BİR DEVRİMCİNİN GÖRÜŞÜ

“Evet, 70 yıllık süreçte Türkiye ilk kez devleti, milleti ve ordusuyla, hep beraber ABD emperyalizmiyle karşı karşıya gelmiş bulunuyor. Böylece Türkiye’miz emperyalizme karşı mücadelede en değerli olayı yakaladı: Millet- Ordu birliği!

“Artık hedef belli, stratejimiz belli. Milli Birliğimizi bozacak hiçbir girişime izin veremeyiz. Sizde muhalefet cephesindeki ‘mağdur’ oyunları, iktidar cephesindeki Başkanlık Sistemi, mezhep temelli girişimler vs. Hepsine noktayı koyuyoruz. Göreceksiniz, milletimiz hiç birine, izin vermeyecek.

”Çok mutluyuz. Yarım yüzyıldır bu gerçeği anlatmaya çalışıyoruz. 68’i sanki yeniden, bu kez devlet ve orduyla yaşıyoruz. Tarihimiz tanıktır. Bu gücü kimse yenemez! Amerikan emperyalizmi yenilmeye mahkûmdur.” (Ferit İlsever)

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir