Konsoloslara vatandaş protestosu: “Katiller!”

Kara Gözlükleriyle Kurbanının Cenazesine Gelen Konsoloslara Vatandaş Protestosu

PKK ve FETÖ’ye destek veren, kol kanat geren Batı ülkelerin temsilcileri de dün Beşiktaş’taki patlamanın yaşandığı noktadaydı. Amerika, Almanya, Fransa ve Hollanda konsolosluk yetkilileri 44 şehit verdiğimiz bölgeye çelenk bıraktı. Bir yurttaş bu tiyatroya “katiller burada” diyerek tepki gösterdi. Çevredeki vatandaşlar da tepkiye destek verdi.

Ulusal Kanal haberine göre, Amerika, Almanya, Fransa ve Hollanda başta olmak üzere 30 ülkenin İstanbul’daki diplomatları Beşiktaş’taki terör saldırısının düzenlendiği yerdeydi. PKK ve FETÖ’ye açık destek veren bu ülkeleri bir yurttaşımız protesto etti. Çevredeki vatandaşlar da tepkiye destek verince konsoloslar olay yerinden kaçarcasına uzaklaştı.

PKK’yi kara güçleri ilan eden, PKK, YPG’yi ve FETÖ’yü destekleyen, ülkelerinde bu terör örgütlerinin barınmasına izin veren Batı ülkelerinin İstanbul’daki konsolosları, kara gözlükleriyle kurbanlarının cenaze törenine katılan caniler gibi Beşiktaş saldırısının olduğu mekana çelenk sunmak için geldi.

İşte o sırada bir yurttaşımız Hollanda Başkonsolosluğu’nun çelengini eline alarak ”öldürdüler, çelenk gönderiyorlar” diyerek konsoloslara tepki gösterdi.

Protestoyu yapan yurttaşa, çevrede bekleyenler de destek geldi.

Protesto edilen temsilciler, Şehitler Tepesi’nden hızla ayrılmak zorunda kaldı.

İlk çelengi PKK ve FETÖ’ye destek verdiği bilinen Amerika’nın İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis’in (Cenefır Deyvis’in) bırakması dikkat çekti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir