Başkan Akbulut sert konuştu: Huzur hakkı yasaldır, şirket kasasını boşaltmak hırsızlıktır!

Kamuoyunda bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirten, kendine hak gördüğünü başkasına haram ilan eden zihniyetin yarattığı huzur hakkı tartışmaları giderek yoğunlaşıyor ve sertleşiyor. Kendisi de huzur hakkı kullanmış olan AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin Başkan Ercengiz’in Belediye şirketinden huzur hakkı kullanmasını konu eden açıklamasıyla başlayan ve Başkan Ercengiz’in cevap hakkını kullandıktan sonra “atanmış il başkanı” diye nitelendirdiği Mengi’ye bundan böyle CHP İl Başkanı’nın cevap vereceğini söylemesini müteakiben Başkan İzzet Akbulut’tan zehir zemberek bir açıklama geldi. AK Parti İl Başkanı’nı AK Partili eski Belediye Başkanı Akkaya üzerinden vuran Akbulut, “huzur hakkı yasaldır, şirket kasasını boşaltmak hırsızlıktır” diyerek topa tuttu.

BAŞKAN ERCENGİZ, HUZUR HAKKINI ÖĞRENCİ VE AİLELERİNE BAĞIŞLAMAKTADIR

Yerel seçim öncesinde de uygulanan bir yöntemle “para karşılığı ve iktidar ricasıyla haber yapan” bazı yandaş basın yayın organlarında Başkan Ercengiz’in BAHTAŞ’tan huzur hakkı almasıyla ilgili yayınlar yapıldığını belirten Başkan Akbulut, Başkan Ercengiz’in aldığı huzur hakkının yasal çerçevede olduğunu, ayrıca “emsal belediye şirketlerinin Yönetim kurulu başkanlarının aldığı tutarların çok altında olduğu”nu, öte yandan Başkan Ercengiz’in aldığı huzur hakkını “çeşitli ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelerine bağışladığı”nı ifade etti.

SEÇİM HEZİMETİ KARŞISINDA KOLTUKLARINDA KALABİLMEK AMACIYLA GENEL MERKEZLERİNE MÜCADELE EDİYORMUŞ GÖRÜNTÜSÜ İÇİN ŞOV YAPIYORLAR

Başkan Ercengiz’in 5,5 milyonluk ağır bir borç yükü altında ve batık durumda devralınan Belediye şirketini ayakları üzerinde durabilir hale gelinceye kadar ve seçim öncesi süreçte Aralık/ 2018 tarihi itibariyle seçim sonrası Genel Kuruluna kadar bir kuruş huzur hakkı almadığının altını çizen Başkan Akbulut, “Belediyemize ait şirketler tam anlamıyla tüm yüzleriyle yenilenmiş, tesisleri tekrar halkımıza yakışır şekilde modernize edilmiş ve tüm halkın gözdesi yerler haline getirilmiştir. Belediye Başkanımızı karalamaya yönelik yapılan bu sipariş haberlerin sadece 31 Mart 2019 Burdur Belediye Başkanlığı seçimlerinde AKP’nin yaşadığı seçim hezimetini kendi partilerinin tabanlarına anlatamamanın ve alınan seçim yenilgisi üzerine Burdur AKP il yöneticilerinin sorumluluk alıp istifa etmek yerine kendi genel merkezlerine hoş görünebilme çabası ve görevlerinde kalma istekleri doğrultusunda gerçekleştirdikleri eylemler olduğunu bilmekteyiz” şeklinde konuştu.

Başkan Akbulut, AK Parti yöneticilerine şu soruları yöneltti:

  • BAHTAŞ AŞ 2013 yılsonu mizanlarında görünmemesine rağmen, 2014’deki 30 Mart Yerel seçimleri öncesi 3 ayda iş avansı hesabı adı altında 401 bin 101 lira Belediye’den para aktarıldığını, hesaplarda görülen rakamlar ile fiilen şirkette bulunan emtialar arasında rakamsal olarak yüzbinlerce liralık fark olduğunu biliyor musunuz?
  • Yine Belediye şirketlerinden BİMTAŞ AŞ’nin aynı döneme ait Sayıştay raporlarında 2014’ün 2’nci altı ayında gerçekleşecek olan Hıdırellez, İnsuyu ve Ramazan şenlikleri kapsamında yine seçim öncesi 3 aylık dönemde 1 milyon 139 bin 916 liralık rakamın şirket kasasından çıkış yapıldığı bilgisinin yer aldığını biliyor musunuz?
  • Huzur hakkının tüm AKP’li Belediye Başkanları tarafından çok yüksek tutarlarda alındığını, hatta örnek olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait 10 şirkette Yönetim Kurulu Başkanının AKP’li Belediye Başkanı Alinur Aktaş olduğunu ve bu şirketlerin her birinden huzur hakkı aldığını biliyor muydunuz?
  • Son olarak bu haberleri yaptıran kişinin Belediye Meclis üyesi görevini yaptığı dönemde tüm huzur haklarını hak bilip aldığını biliyor muydunuz?

HUZUR HAKKI YASALDIR, ŞİRKET KASASINI BOŞALTMAK HIRSIZLIKTIR

Başkan Akbulut yukarıdaki muhatabının yüzünü kızartacak ağırlıktaki sorularından sonra sözlerine “kısacası huzur hakkı yasaldır, şirket kasasını boşaltmak hırsızlıktır” diyerek son verdi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.