Başkan Akbulut’tan, sokağa çıkma yasağını kontrol metodu konusunda çözüm önerisi

Yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınının dünyayı ve ülkemizi esir aldığı şartlarda, devletin 20 yaş altıyla 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma yasağını kontrol altında tutmak üzere ilimizde uyguladığı metot tartışma yarattı. Valiliğin kentin Cumhuriyet Meydanına inen ana arterleri tutarak gelen geçen vatandaşların ateşini ölçmesi ve yaş kontrolü yapmasının fazlaca bir yararı olmayacağı, bunun yerine kentin giriş çıkışlarının kontrol altına alınmasının daha doğru olacağı ileri sürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kentin birçok yerindeki kontrol noktaları hakkında çözüm önerisi getirdi.

“Memur arkadaşlara en ufak sözümüz yok, aksine kibar üslupları için teşekkür de ediyoruz” diyen Başkan Akbulut, “ancak şehrin her noktasında araçları durdurup, ateş ölçmekle, kimlik sormayla hem onlara hem vatandaşlara eziyet ediyorsunuz” şeklindeki değerlendirmesini, “Korona ile mücadeleyi şehir içini değil, şehre giriş noktalarını kontrol altında tutarak yapmanızı öneriyoruz” diye çözüm önerisi getirerek sürdürdü.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir