Başkan Akbulut’tan zor sorular

Başkan Akbulut’tan Çavdır ve Hasanpaşa halkı adına yetkililere Özel İdare’ye devredilen 600 dönüm araziyle ilgili zor sorular; Cevap veren çıkar mı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Çavdır ve Hasanpaşa’da toplam 600 dönüm değerli arazi parçalarının Özel İdare’ye karşılıksız devredilmesi hakkında yetkililere yöre yetkililerine ve Burdur Mülki İdare yetkililerine, karşılığında yerel halka ne verileceğini sordu. Başkan Akbulut, “Çavdır ve Hasanpaşa bundan ne kazanacak?” diye sorguladı.

“ÇAVDIR VE HASANPAŞA HALKINA NE VERİLECEK?”

Yörede partisi adına ziyaret ve temaslarda bulunurken Çavdır ve Hasanpaşa’da toplam 600 dönüm arazinin Özel İdare’ye devredildiğini, bu devrin amaçlarının belirsiz olduğunu, yerel idarelerin ve halkın arazileri karşılığında ne kazanacağının belirsiz olduğunu öğrendiği belirterek konuyu gündeme taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Çavdır ve Hasanpaşa bundan ne kazanacak?” diye sordu.

“HERHANGİ BİR MEBLAĞ YA DA HİZMET ALINACAK MI?”

Başkan Akbulut, Çavdır’da 552 bin 667 m2’lik, Hasanpaşa’da ise 332 bin 656 m2’lik arazinin Özel İdare’ye verildiğini, siyasi bir propaganda yapmadığını, “memleket idaresi” hakkında konuştuğunu belirterek, “Burdur Valiliği’ne devredilmiş ama karşılığında alınan yer ya da para yok. Çavdır halkı olarak, Hasanpaşa halkı olarak verilen bu evler karşısında ne gibi kazanım sağlandı, bunu bilmek istiyoruz. Herhangi bir meblağ alınacak mı ya da bir hizmet alınacak mı?” dedi.

Açıklamasının devamında Başkan Akbulut şu görüşlere yer verdi.

“DİYORLAR Kİ TOKİ YAPACAĞIZ…”

“Çavdır’da diyorlar ki TOKİ yapılacak. Ne kadarlık yere TOKİ yapılacak? Aldığınız yer yaklaşık 600 dönüm yer. Çavdırın en önemli yeri. Aldığınız yerin kaç bölümlük yerine TOKİ yapacaksınız? Çıkın bize söyleyin ki ‘Biz valilik olarak buranın bir kısmını satacağız, para kazanacağız ya da Çavdıra hizmet getireceğiz. Söğüt’te domates çok, salça fabrikası kuracağız’ deyin, biz de sizi alkışlayalım.”

“ALDIKLARI YER KADAR ÇAVDIR VE HASANPAŞA’YA DEĞER KATMAK ZORUNDALAR”

“Ben Çavdırın bir evladı olarak bunları sormakla mükellefim. Çavdırın hakkını savunuyorum. Ben Çavdırlı tüm yetkilerden açıklama bekliyorum. Valilikten açıklama bekliyorum. Çavdır ve Hasanpaşa ne kazandı? Biz bu işin takipçisi olacağız. Çavdır ve Hasanpaşa halkından aldıkları değer kadar buralara değer katmak zorundalar.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir