Başkan Akbulut’un 19 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

İşte Akbulut’un mesajı!

MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR

Bu gün ATATÜRK’ ün kurduğu ve en büyük iki eserimden biri diye adlandırdığı, CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ in genç bir İL BAŞKANI olarak genç arkadaşlarıma, kardeşlerime sesleniyorum.

ATATÜRK her fırsat da bu Ülkeyi ve Cumhuriyeti biz gençlere emanet edeceğini dile getiriyor ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN bu dünya var oldukça varlığını sürdürmesi, muasır medeniyetler seviyesinde her daim yerini alması hususunda ‘’BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR.’’ diyordu.

Bizler TÜRK GENÇLİĞİ olarak her daim görevimizin başında olacağız. Cumhuriyeti fikirlerimiz ile çalışmalarımız ile ileriye bizler taşıyacağız. Aynı zamanda CUMHURİYET için çalışırken, CUMHURİYET’i içerde ve dışarda ki tüm tehlikelerden koruyacağız.

Gençlerin bu ülkenin en büyük güç ve enerji kaynağı olduğunu her daim göstereceğiz. Yeniliklere ayak uyduracak, geçmişe saplanıp kalmadan yeni atılımlar yapacağız. Önümüze ne zaman türlü engeller çıksa Ata’nın öğütlerinden ve başardıklarından güç alacak her zaman ülkemiz için en iyisini isteyeceğiz.

Biz gençler haksızlığa karşı susmayacak, doğru bildiğimizi haykırmaktan korkmayacağız. Yeri geldiğinde ‘’GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER…’’ diyen Atamız gibi en doğru sözü söyleyeceğiz.

Sanatı, bilimi, sporu hiçbir zaman gereksiz görmeyecek; ülkemizin tüm dünya ülkeleriyle her alanda yarışır konuma ulaştırmanın en büyük kaynakları olduğunu bileceğiz.

Yerli üretim ve tüketime önem verecek. Ülkenin refah seviyesinin yükselmesi için yeni yerli markaları oluşturacak ve geliştirecek bilgi, birikim ve donanıma Ülke gençliğinin sahip olabilmesi için çalışacağız.

Ve herkes çelişkiye düşse, tereddüt etse dahi geçmişten ders alacak, ülkeyi kurucu değerlerine bağlı kalarak yükseltecek biz gençler olacağız.

MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Bu duygu ve düşünceler ile 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZI kutluyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir