Vali Hasan Şıldak’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Vali Hasan Şıldak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İşte o mesaj!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışıyla başlattığı Milli Mücadele, Ülkemiz için en önemli dönüm noktası olmuştur.

Bundan 101 yıl önce Kurtuluş Mücadelemizin ateşinin yakıldığı bu tarih ve sonrasında açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, kazanılan zaferlerin ardından ilan edilen Cumhuriyetle taçlanarak Milletimizin bu topraklar üzerindeki ebedi kaderini belirlemiştir.

Samsun’dan başlayarak, bütün Anadolu’ya yayılan bağımsızlık meşalesinin tutuşturulduğu 19 Mayıs tarihini bayram olarak ilan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günün önemini geleceğimizin teminatı gençlerimize armağan ederek göstermiştir.

“Bütün Ümidim Gençliktedir…” diyen Atatürk’ün, bugünün asıl sahipleri olarak gördüğü gençlerimizin,  Cumhuriyetimizi koruyacak ve sahip çıkacak, Bayrağımızı her zaman en yükseklerde dalgalandırarak, her alanda Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına olan inancımız tamdır. 

Bugün bizlere düşen, 19 Mayıs ruhunu yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmak, bir asır önce yakılan bağımsızlık ateşinin daha gür bir şekilde ilelebet bu topraklarda yanması için çok çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı uğruna canını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, halkımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir