Başkan Ercengiz, barışçı ve uzlaşmacı bir profil çizdi

Milletvekili Özçelik’e göndermede bulundu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 8 gün aradan sonra bugün Burdur Adliyesi’ne giderek mazbatasını aldı. Kitlesel bir törenle aldığı mazbata sonrası bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, seçim süreci boyunca olmadık saldırılara, hakaretlere, belaltı hakaretlere uğramasına rağmen, barışçı ve uzlaşmacı bir profil çizdi. “Bizim derdimiz bu kente hizmet etmek, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve farklı bir noktaya getiren anlayışla değil, bütünleştirici bir anlayışla çalışmak istiyoruz” diyen Başkan Ercengiz, Milletvekili Özçelik’e de seçim değerlendirmesi dolayısıyla atıfta bulunarak, “sözlerini Burdur’a hizmet noktasında kolkola olmak olarak algılıyoruz dedi.

Burdur Adliyesi’ndeki mazbata töreninde yaptığı konuşmada, seçim süreci boyunca kendisine yöneltilen Makyavel tarzı saldırılara rağmen, uzlaşmacı v e barışçı bir profil çizerek, “bizim derdimiz bu kente hizmet etmek, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve farklı bir noktaya getiren anlayışla değil, bütünleştirici bir anlayışla çalışmak istiyoruz” diyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, önceki günlerde 31 Mart Mahalli İdareler Genel seçimlerini değerlendiren AKP Milletvekili Bayram Özçelik’e göndermede bulundu.  

BİZ SAYIN MİLLETVEKİLİMİZİN SÖZLERİNİ BURDUR’A HİZMET NOKTASINDA KOLKOLA OLMAK OLARAK ALGILIYORUZ

Başkan Ercengiz, seçimlerin bir değerlendirmesini yaparak Burdur Belediye Başkanlığını kazanan Başkan Ercengiz’e atıfta bulunduğu açıklamasını kastederek, ”geçtiğimiz günlerde Sayın Vekilimizin yaptığı siyasi değerlendirmeye küçük bir atıfla bulunacağım. Hizmetleri takip edeceklerini ve görev ve sorumluluklarını yerine getireceklerini ifade etmiş, biz bunu bizi denetleyen, bizi sürekli eleştiren ya da bizim üzerimizde bir göz olarak değil, Burdur’a hizmet noktasında kol kola girmek olarak algılıyoruz. Böyle olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

BİZ DE SEÇİM SÜRECİNDE BURDUR’A GELİP GİDEN DEVLET YETKİLİLERİNİN VERDİKLERİ SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Başkan Ercengiz önerisini ve beklentisini örneklendirerek, “örneğin önümüzdeki süreçte planını, projesini bitirdiğimiz, kredisini onaylattığımız, Avrupa Yatırım Bankasından kredi alınmış, hazır bekleyen bir Atık Su Arıtma Tesisinin hemen hayata geçirilmesi için vekilimizin Ankara’daki görevini hızla yapacağına inanıyoruz. İçme Suyu ile ilgili verilen sözlerin takipçisi olacaklarına inanıyoruz ve seçim sürecinde Burdur’u ziyaret eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, tüm Bakanların ve tüm kamu görevlilerinin verdiği sözlerin de takipçisi olacağımızı kendilerine hatırlatacağımızı ve Burdur için yapılacaklarda kol kola girilmesi gereken yer neresi ise orada kol kola olacağımızı ifade etmek istiyorum ve Burdur’umuza, vatanımıza ve milletimize bu seçimlerin hayırlı olmasını diliyor ve Bir an önce de İstanbul seçim sonucunun da açıklanmasını, ülkemizin yeniden huzurlu bir ortamda çalışmalarına devam etmesini diliyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir