Başkan Ercengiz’in, kitlesel mazbata töreni

Başkan Ercengiz’in ikinci dönemi resmen başladı

Millet İttifakı’nın Burdur Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı ve makamına yeniden oturdu. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Bu seçimi ben değil biz kazandık. Burdur’u ben değil, biz yöneteceğiz” dedi.

Burdur Adalet Sarayında toplanan partililer, ellerinde Türk bayraklarıyla Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i karşıladı. Başkan Ercengiz, Belediye Meclisi üyeleri ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte Burdur İl Seçim Kurulu’na girdi. Başkan Ercengiz’i İl Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Tayfun Vapur ve İl Seçim Kurulu Müdürü Mustafa Kocasak karşıladı. Burdur Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Tayfun Vapur,

“yerel seçimlerin öncelikle tüm Burdur’umuza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Başkanımıza görev süresince başarılar diliyorum. Mazbatasını takdim ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Hâkim Vapur, konuşmasının ardından Başkan Ercengiz’e mazbatasını takdim etti.

Mazbatasını alan Başkan Ercengiz yaptığı konuşmada, “ülkemizde ve şehrimizde yapılan yerel seçimin öncelikle ilimize, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sükûnet içinde geçirdiğimiz bir seçim döneminin ardından gayet sağlıklı sonuçlanan ve bugün Sayın Hâkimimizin bize teslim ettiği mazbatamızla birlikte yeni dönemin başlayacağını ve Burdur’umuza iyi hizmetleri hep birlikte yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Kol kola, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden seçimin seçimde kaldığını, herkesin tercihine saygı duyarak demokrasinin tecellisi olan seçim neticesinde de görev yetkinin Burdur halkından tarafıma, tarafımıza, tüm Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte verildiğini ve 5 yıl içinde de Burdur’umuzda hep birlikte en iyi hizmeti edeceğimizi ifade etmek istiyorum, tekrar hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Zor bir süreçti inşallah kazanan Burdur’umuz olsun” diye konuştu.

Başkan Ercengiz’in konuşmasının ardından Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelerine mazbataları İl Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Tayfun Vapur ve İl Seçim Kurulu Müdürü Mustafa Kocasak tarafından takdim edildi.

BİZ AYRIŞTIRICI DEĞİL, BÜTÜNLEŞTİRİCİ BİR ANLAYIŞLA YÖNETECEĞİZ

Mazbataların alınmasının ardından Burdur Adliye Sarayının bahçesinde bekleyen partili ve sevenlerine hitap eden Başkan Ercengiz, “yaklaşık 3 buçuk ay süren bir seçim kampanyasını ardından bugün mazbatamızı alarak ikinci dönemde resmi görevimize başlıyoruz. Öncelikle il başkanlarıma, ittifak ortağımız olan İYİ Parti ile birlikte ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, gönüllü ordusuna, bizi tercih eden, bize bu dönemde de görev yapma yetkisini veren Burdur halkına teşekkür etmek istiyorum. Seçimin değerlendirmesini başka bir platformda yapmak istiyorum. Seçim dönemimi ayrı bir şekilde değerlendirmek istiyorum ama şu var, ülkemizde her zaman sağduyunun, hoşgörünün, güzelliklerin kenti olan Burdur’a yakışan bir seçim süreci yaşadık. Mutlaka seçimin kendi içinde bazı zaman zaman hoş karşılamayacağımız şeyler olmuş olsa da, bunlar seçimde kaldı, seçim gecesi bir söz vermiştik. Biz, yine kucaklayıcı, yine rozetini bir kenara bırakmış, siyasi partisini ve düşüncesini asla unutmayan ama hizmeti esas alan bir belediyecilik anlayışı ile yine kendi partimin, kendi örgütümün gücü ve desteğini, ittifak ortağımız olan İYİ Partinin de gücü ve desteğini arkamıza alarak bitirdiğimiz bu seçimde, sadece kendi partilisine ya da ittifakına hizmet eden değil, tüm Burdur halkına hizmet eden bir anlayışla, önceki 5 yılda çalıştığımız gibi bir 5 yıl daha çalışacağız hatta üstüne daha çoğulcu, daha katılımcı bir anlayışı koymak istiyoruz” dedi.

Başkan Ercengiz konuşmasını şöyle sürdürdü:

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İLK 100 GÜN EYLEM PLANIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ

Biz sadece Burdur’a değil, Burdur kent merkezine değil, Burdur ilinin tamamına hizmet etmeyi amaçlayan bir anlayış içinde yeni bir dönem planlıyoruz ve önümüzdeki günlerde yine sizlerle bir araya gelerek, ilk 100 gün eylem planımızı açıklayıp, ardından da 5 yıllık planlarımızı ortaya koymak istiyoruz. Bizim derdimiz bu kente hizmet etmek, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve farklı bir noktaya getiren anlayışla değil, bütünleştirici bir anlayışla çalışmak istiyoruz.”

BİZ SAYIN MİLLETVEKİLİMİZİN SÖZLERİNİ

BURDUR’A HİZMET NOKTASINDA KOLKOLA OLMAK OLARAK ALGILYORUZ

Başkan Ercengiz, seçimlerin bir değerlendirmesini yaparak Burdur Belediye Başkanlığını kazanan Başkan Ercengiz’e atıfta bulunduğu açıklamasını kastederek, ”geçtiğimiz günlerde Sayın Vekilimizin yaptığı siyasi değerlendirmeye küçük bir atıfla bulunacağım. Hizmetleri takip edeceklerini ve görev ve sorumluluklarını yerine getireceklerini ifade etmiş, biz bunu bizi denetleyen, bizi sürekli eleştiren ya da bizim üzerimizde bir göz olarak değil, Burdur’a hizmet noktasında kol kola girmek olarak algılıyoruz. Böyle olması gerektiğini düşünüyoruz” diyerek şunları söyledi: “Örneğin önümüzdeki süreçte planını, projesini bitirdiğimiz, kredisini onaylattığımız, Avrupa Yatırım Bankasından kredi alınmış, hazır bekleyen bir Atık Su Arıtma Tesisinin hemen hayata geçirilmesi için vekilimizin Ankara’daki görevini hızla yapacağına inanıyoruz. İçme Suyu ile ilgili verilen sözlerin takipçisi olacaklarına inanıyoruz ve seçim sürecinde Burdur’u ziyaret eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, tüm Bakanların ve tüm kamu görevlilerinin verdiği sözlerinde takipçisi olacağımızı kendilerine hatırlatacağımızı ve Burdur için yapılacaklarda kol kola girilmesi gereken yer neresi ise orada kol kola olacağımızı ifade etmek istiyorum ve Burdur’umuza, vatanımıza ve milletimize bu seçimlerin hayırlı olmasını diliyor ve Bir an önce de İstanbul seçim sonucunun da açıklanmasını, ülkemizin yeniden huzurlu bir ortamda çalışmalarına devam etmesini diliyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Ercengiz ve beraberindeki partililer, Burdur Adliye Sarayından konvoy halinde Cumhuriyet Meydanına geçti. Başkan Ercengiz, Cumhuriyet Meydanından başlayarak, Burdur Belediyesi Halı Sarayı Hizmet Binasına kadar yürüyerek, vatandaşların tebriklerini kabul etti ve vatandaşlara karanfil dağıttı.

Başkan Ercengiz ve beraberindeki kalabalığı Burdur Belediyesi personeli karşıladı. ‘Ali Orkun Ercengiz’ sloganları ve alkışlarıyla personeli tarafından karşılandı. Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Amirleri ve Belediye personelini selamlayan Başkan Ercengiz, Belediye binası önünde personeline bir konuşma yaptı. Başkan Ercengiz, konuşmasında CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in selamlarını ileterek, kendisinin İstanbul’da sandık nöbetinde olduğunu belirtti.

BİZDEN HİÇKİMSE İNTİKAM ÇIĞLIKLARI VE

TAMTAMLARI BEKLEMESİN; KÖTÜ SÖZLERDEN VE

KÖTÜLÜKLERDEN UTANMASI GEREKEN KİM VARSA ONLAR UTANSIN!

Başkan Ercengiz, “5 yıl önce buraya geldiğimizde bir devir teslim dönemi yaşamıştık. Bizden önce 10 yıl bu şehre hizmet eden kıymetli belediye başkanımızın elinden Burdur Belediyesini devralmıştık. Biz de onu bize yakışan bir şekilde uğurlamıştık. Burdur, her defasında söylediğim gibi huzurun, sağduyunun, hoşgörünün ver kardeşliğin kentidir. Bu hoşgörüyü, sağduyuyu ve kardeşliği hiç bozmayalım. Biz bir hizmete talip olduk, Burdur halkı ikinci kez bu hizmeti bize layık gördü. Biz de bu hizmete layık olabilmek için önceki 5 yılda olduğu gibi yine çalışacağız ve bugün burada olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Şunu da söylemek istiyorum, ben rozetimi çıkarıp, başladım dediğim günden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi rozetimi, partimin rozetini takmadım, söz vermiştim bugün burada bir değil iki tane il başkanım var. İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlarım var, ilçe başkanlarım var. Biz, daha da büyük bir aile olduk. Ailemizi daha da büyüteceğiz, herkesin ailesi, herkesin oğlu ve evladı, kimisinin babası, kimisinin de kardeşi olmaya devam edeceğiz. Bizden kimse intikam çığlıkları ve tamtamları beklemesin. Biz bunu yapmayacağız, biz bunu 5 yıl öncede yapmadık, şimdi de yapmayacağız. Yapılan kötülüklerden, yapılan kötü sözlerden utanması gereken kim varsa, onlar utansın. Bunu da ifade etmeden geçmeyeceğim ve inşallah Burdur’umuza 5 yıl daha, önceki 5 yılda olduğu gibi, ondan önceki 5’er yıllarda olduğu gibi en iyi şekilde yönetilmeye devam edecek. AKP

İl Başkanına ve yönetimine de bir teşekkürü borç biliyorum. Geçen hafta hava bulutluydu itiraz ettiler çünkü biz bahar gelecek demiştik. Mazbatayı bir bahar gününde aldırdıkları için kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Hepiniz sağ olun, var olun, herkesin emeğine sağlık, bu seçimi ben değil biz kazandık. Burdur’u ben değil, biz yöneteceğiz” açıklamalarında bulundu.

Makamına geçen Başkan Ercengiz’i belediye personeli alkışlarla karşıladı. Ercengiz, makamına geçerek, tebrikleri kabul etti ve partilileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Törenlerde, Başkan Ercengiz’e CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve Yönetimi, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan ve Yönetimi, CHP Merkez İlçe Başkanı Gül Oğuzkan ve Yönetimi, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, Yönetimi ve teşkilatı, CHP Gençlik Kolları teşkilatı, CHP Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri ve partililer eşlik etti.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir