Başkan Ercengiz, bazı çevreleri gene ters köşe yaptı

Bir internet gazetesinde gün biterken İYİ Parti Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili adayı Osman Kurt ve bazı CHP’li şahsiyetlerle ilgili yapılan ve adına “kulis bilgisine dayanan haber” diye adlandırılan, ancak Burdur kamuoyuna bomba gibi düştüğü anda aynı zamanda yalanlanan, kendisini de doğrudan ilgilendiren haber üzerine Başkan Ercengiz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla haberin balon olduğunu kanıtladı. Başkan Ercengiz, “kulis haberi” “çirkinlik” ve “dedikodu” olarak değerlendirdi.

Bir internet gazetesinde gün biterken yayınlanan, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili adayı Osman Kurt ve eski CHP İl Başkanı ve Milletvekili aday adayı Süleyman Erman ile Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ferit Çelikbaş’ın işbirliği yaptıkları şeklinde lanse ederek itibarsızlaştıran, dolaylı yönden Başkan Ercengiz’i de hedef alan haber üzerine, Başkan Ercengiz adını kullanmadan Twitter hesabından yaptığı paylaşımla uçurulan balonu patlattı.

MAKSATLI HABER YAPTIRACAK KADAR KÜÇÜLMEYİZ

Başkan Ercengiz, “son bir yıldır topyekûn, tarafıma, çalışma arkadaşlarıma ve partime yapılan mesnetsiz saldırıları esefle kınıyorum; ne ben ne de bir yakınım maksatlı ve hedef gösteren bir haber yaptıracak kadar küçülmeyiz” dedi.

Başkan Ercengiz, olayı “çirkinlik” diye niteledi. Seçim yaklaştıkça artacağını ileri sürerek “ortak olmamak için sessiz kalacakları”nı vurguladı.

“İnsanları siyasi tercihleri açısından değerlendirmek ve bunun üzerinden sorgulama”nın, “yargılama”nın kendi “işi olmadığı”nın altını çizen Başkan Ercengiz, “bu kadar çok dedikodunun üretilmesi ve bunların tartışılması”nın “ancak üretkenliğin azaldığı durumlarda itibar göreceği”ni belirterek, “bu dedikodular üzerinden pozisyon almaya çalışanlar ancak karanlıktaki kibrit alevi kadar aydınlanırlar” diye değerlendirmede bulundu.

PERSONELİYLE ARASINA HUSUMET VE KAMA SOKMA ÇABALARINI DARMADUMAN ETTİ

Ayrıca Başkan Ercengiz, “seçilmiş ya da atanmış mesai arkadaşlarımın her biri birbirinden değerlidir. Hiç birisin de mevki makam meraklısı olduğunu sanmıyorum” diyerek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ferit Çelikbaş’ın Osman Kurt’un Belediye Başkanı seçilmesi durumunda Özel kalem Müdürü yapılacağı balonu şişirilerek personeliyle arasına kama sokma ve husumet yaratma ve buradan çıkar elde etme çabalarına da son noktayı koydu.

İşte Başkan Ercengiz’in Twitterleri!

1-Biz yurttaşımıza çalışmaya devam edeceğiz, ne ben ne de bir yakınım maksatlı ve hedef gösteren bir haber yaptıracak kadar küçülmeyiz. Son bir yıldır topyekûn; tarafıma, çalışma arkadaşlarıma ve partime yapılan mesnetsiz saldırıları esefle kınıyorum.

Seçim yaklaştıkça bu

2- çirkinliklere ortak olmama adına sessiz kalacağız. İnsanları siyasi tercihleri açısından değerlendirmek ve bunun üzerinden sorgulamak yargılamak benim işim değildir.

Bu kadar çok dedikodunun üretilmesi ve bunların tartışılması ancak üretkenliğin azaldığı durumlarda

3- itibar görür. Bu dedikodular üzerinden pozisyon almaya çalışanlar ancak karanlıktaki kibrit alevi kadar aydınlanırlar. Her zaman söylediğim gibi; Burdur’umuzun gelişimi için her türlü görüş, öneri ve eleştiriye açığız. Seçilmiş ya da atanmış mesai arkadaşlarımın

4- her biri birbirinden değerlidir. Hiç birisin de mevki makam meraklısı olduğunu sanmıyorum. Siyaset ve görev yaptığımız belediye kurumu ciddiyet isteyen takım çalışmasını gerektirir. Göreve geldiğimiz günden beri “mutlu birey mutlu Burdur” ilkesi ile hareket ederken

5- hiçbir ilkesizliğe; ne siyasi ne kurumsal anlayışla taviz vermedik. Sorumluluğumuzun farkında olarak magazine aldırmadan her gün ilk günmüş gibi çalışmaya devam edeceğiz.

Saygı ve sevgiyle…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir