Başkan Ercengiz: “Burdur’dan bir şey olmaz” fikrini kaldırmak istiyoruz

Serenler’de yemekli yağlı pehlivan güreşi tanıtım toplantısı yapıldı

Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur’un tanıtımı için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda ata sporumuza da el atan Başkan Ercengiz, Belediye sponsorluğunda yağlı pehlivan güreşi düzenleyecek. İlki 1 Eylül’de Serenler Oteli’nin alt kısmında çim sahada yapılacak olan 1’nci Burdur Yağlı Pehlivan Güreş Müsabakasına yurdun dört bir yanından pehlivanlar katılacak.

Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivalinin ünlü başcazgırı Bayram Ali Dede’nin, “dünyaya Türk gibi güçlü dedirten” pehlivanlara, vatan için, bayrak için şahadet şerbetini içen Mehmetçiklere, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurup Anıtkabir’de yatan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e selam göndererek başladığı sunumu müteakiben konuşmasını yapmak üzere çağrılan Başkan Ercengiz, “iyi niyetle başladığımız bu işi umuyorum 1 Eylül’de, Dünya Barış Günü’nde, barışın kenti, huzurun kenti Burdur’da bir ateşi yeniden yakarak ve Burdur’un marka değerine değer katacak bir güzelliği daha Burdur’a kazandırmış oluruz” dedi.

“Ülkemizde şu andaki ekonomik krizin arttığı bir dönemde, iş adamımızın, tüccarımızın, esnafımızın, halkımızın, hatta ev hanımlarımızın kaygı içinde olduğu bir dönemde bir takım faaliyetleri yerine getirmek, birlikte hareket edebilmek zormuş gibi gözüküyor” diyen Başkan Ercengiz, “ama tüm zorlukların üstesinden gelebilmenin tek yöntemi kol kola girebilmek, birlikte hareket edebilmek, tek bir ses çıkarabilmekten geçiyor” diye konuştu.

Başkan Ercengiz şöyle konuştu:

“Sizleri buraya yemeğin içerisinde bir ağalık talebiyle davet etmiştik ama gerçekten zorlandığımız bir dönemde, hiçbir sanayicimizin, tüccarımızın, iş adamımızın, esnafımızın ya da kendi halinde gönül verip gönlünden kopanı ortaya koymak isteyen vatandaşımızın bu zor günleri tek başına aşabilmesi mümkün değil. Ben bu yıl Burdur Belediyesi’nin düzenlediği yağlı güreşlerin Burdur Belediyesi’nin sponsorluğunda yürüyeceğini ve bu konuda destek vermek isteyen sanayici, işadamı, esnaf, tüccarımız her kim olursa olsun gönlünden kopan bir şey olursa Burdur belediyesi ya da Güreş Organizasyonuna yapabileceğini söylemek istiyorum.”

BİR HAYAL YARATIP BÜYÜTEREK,

‘BURDRU’DAN BİR ŞEY OLMAZ’ FİKRİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ

“Biz Burdur’u büyütmek istiyoruz. Bir hayal yaratıp bu hayali büyütüp Burdur’dan bir şey olmaz fikrini değiştirmek istiyoruz” diye konuşan Başkan Ercengiz, konuşmasının devamında,  “özellikle birinci çoğul şahıs kullandım ki bu benim hayalim olmasın. Bu sadece benim ve yakınımdaki arkadaşlarımın olmasın diye birinci çoğul şahıs kullanıyorum. Burdur’un hayali olsun. Yapılan işleri küçümsemek, yapılan işleri yok saymak ve hayata sadece siyasi çerçeveden bakarak kazanan ve kaybeden üzerine yapılan hiçbir kurgu ne kişilere ne de siyasi partilere yar olmamıştır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

SADECE KENDİSİ İÇİN YAŞAYAN BİR

BURDURLU PROFİLİ YARATILIRSA İŞTE ESAS O

ZAMAN GERÇEKTEN BU BURDUR’DAN BİR ŞEY OLMAZ

Bu organizasyonun başarısı ya da başarısızlığının Burdur ve Burdurluya mal edileceğinin altını çizen Başkan Ercengiz, “bir konserin kalabalık olması ya da seyirci sayısının az olması o kentteki insanların buna değer verip vermediğini göstermez. Önemli olan doğru şeyleri yapmak. Bir yerden başlamak ve bun u bir yere götürmek. Bugün bu makamı ben temsil ediyor olabilirim. Başka bir gün başka bir arkadaşımız temsil ediyor olabilir. Burdur’dan bir şey olmaz fikrini sabitleyerek sadece kendi kazandığını sadece kendine harcayan kendi kazandığını kendisi için yaşayan bir Burdurlu profili yaratırsak eğer bu Burdur’dan işte o zaman gerçekten bir şey olmaz” dedi.

Başkan Ercengiz şöyle konuştu:

“Bu akşam yemeğini tertiplerken biz burada insanların parasın ı almak için değil, biz burada birilerine ağalık satmak için değil, biz burada Göl’de jetski yapılırken neden herkesin yapabileceği ya da herkesin ilgi gösterebileceği bir spora sahip çıkılmıyor diyenlere bir yanıt olsun diye ata sporumuzu ilk defa Burdur’da hem de tüm Türkiye’nin yağlı pehlivan güreşçilerini davet ederek yapacağımız bir organizasyonda Burdurlunun da bu işin içinde karınca kararınca vardık diyebilmesi için yaptık.”

BU İŞ BİRİLERİ GELMEDİ DİYE VAZGEÇİLECEK

DEĞİL; AMA BİRİLERİ GELSEYDİ DAHA GÜZEL YAPILIRDI

Başkan Ercengiz konuşmasını, “ama her zaman olduğu gibi bunu bir sitem olarak not etsin insanlar- bu iş birileri gelmedi diye yapılmayacak değil. Ama birileri de gelmiş olsa bu iş çok daha güzel yapılabilir. Birileri gelmedi diye bu işten vazgeçecek değiliz. Birileri gelmedi diye Burdur Belediyesi her zamankinden daha fazla gayret gösterip Burdur halkına Burdur kültürüne yakışacak şekilde yapılacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Yarın er meydanında kalabalığı görüp gelenlerin orada bir şekilde yer bulmaya çalışanların hepsine kapımız şimdiden açıktır. Bunun da altını çizmek isterim” diyerek sonlandırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir